fbpx
Close

Toomas Raadik resultatiivsest hooajast: tiim usaldab ja minu asi on pallid korvi panna

-Toomas Raadik | Foto: Siim Semiskar

-Toomas Raadik | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones peetud OlyBet Eesti-Läti korvpalliliiga kohtumises suutis TalTechi meeskond 91:84 üle mängida külla sõitnud Pärnu Sadama ning kindlustas tabelis oma viiendat positsiooni.

“Oli tõesti raske mäng ja andis tunda, et mõlemal meeskonnal oli kolmenädalane paus olnud. Rabedust ja lihtsaid pallikaotusi oli palju. Lõpuks õnnestus meil natuke paremini olulised visked sisse saada. Selle pealt lõpp kandus meile,” kommenteeris võitjate parimana koguni 27 punkti visanud Toomas Raadik Korvpall24.ee portaalile.

Vaatamata vägevale punktisummale jäi Raadik enda esitust kommenteerides ehteestlaslikult tagasihoidlikult: “Oli asju, mida oleks saanud paremini teha. Kasvõi see, kui lõpus kolmese peal vastasele vea tegin. Selliseid lollusi tuleb sisse, aga üldjoontes on kogu hooaeg küllaltki hästi sujunud. olen vigastustest prii olnud ja tänu sellele on ka tulemused tulnud.”

Lisaks ka 7 lauapalli hankinud ja pärnakatelt 9 viga kätte saanud Raadik on keskmiselt 18,1 punktiga Eesti-Läti liigas selles kategoorias parim eestlasest mängumees ning tema enda jaoks on selline olukord üllatav: “Hooaja alguses ei oodanud keegi minult sellist panust, vaadates kasvõi eelmiseid aastaid. Aga tiim usaldab mind ja minu asi on pallid korvi panna.”

Kui paljud meeskonnad on kohalikus liigas hooaja jooksul mängijatega väga palju vangerdanud, siis TalTechi tuumik on muutumatuna koos püsinud hooaja algusest alates ning paljud mehed on koos pallinud lausa mitmeid aastaid. Raadik usub, et selline stabiilsus võiks olla nende üheks trumbiks küll: “Mehed teavad üksteist paremini ja see on kindlasti üheks meie edu võtmeks.”

TalTech on liigatabelis 14 võidu ja 9 kaotusega 5. kohal ning lähima jälitaja Tartu Ülikooliga (12-11) on väike vahe sisse tehtud. Eespool olev BK Ogre (15-9) on samas aga väga lähedal. Raadiku sõnul on nende eesmärk põhiturniiri lõpuni täiega pingutada ja siis vaadata, mis asetuse tabel neile annab.

“Viis mängu on veel jäänud ja kui me kõik need tappa saame, siis meil on oht isegi play-offist välja kukkuda. Tuleb võtta mäng korraga ja lõpuks vaadata, kes meile play-offis vastu tuleb. Kõik võistkonnad on suhteliselt võrdsed ja pole ühtegi tiimi, keda me võiks kergelt võtta,” lausus Raadik lõpetuseks ja kinnitas, et eesmärgid peavad olema suured ja nende jaoks on see finaalturniirile nelja hulka pääs.

TalTechi järgmine mäng leiab aset 10. märtsil, kui külla sõidetakse Läti Ülikoolile (7-15). Põhihooaja lõpu kalender peaks tiimile olema pigem soodne, kui kohtutakse veel ka Jekabpilsi (2-22), Valmiera (7-17), Tallinna Kalev/TLÜ (10-14) ja BC Valga-Valka (6-17) meeskondadega.

scroll to top