Tartu ja Rapla pöörasid põnevusmängudes kaotusseisu võiduks

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis Rapla Avis Utilitas olulise võidu Pärnu Sadama üle. Tartu Ülikool alistas tasavägises mängus BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna ning BK Ogre oli üle Valmiera Glass VIA tiimist.

-Kregor Hermet | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas 62:73 (18:17, 15:13, 15:22, 14:21)

Pärnu alustas kohtumist teravamalt, minnes juba avaminutil 7:0 juhtima. Veerandaja keskpaigaks oli Rapla aga mängus tagasi ning mitmel korral suudeti vahe ka minimaalseks vähendada. Kui teisest veerandajast oli möödunud 2.43, pääses Rapla esimest korda 23:22 ette. Enne poolajapausile minekut tabas Saimon Sutt aga valusa kaugviske ning Karl-Martin Kask realiseeris vabavisked, mille abil oli Pärnu saanud uuesti 33:30 eduseisu.

Rapla püsis järgmised viis minutit samuti tagaajaja rollis, enne kui Gregor Ilves tabas lähiviske ja viis omad 43:42 ette. Indrek Kajupanga kolmepunktiviskest haarasid külalised otsustavaks neljandikuks 52:48 eduseisu. Peagi oli Rapla juba 11 punktiga juhtimas ja viimase neljandiku eel paisus pärnakate jaoks kaotusseis 15 silmale, millega oli mängusaatus ka otsustatud.

Hunter Mickelson kerkis võitjate parimaks 17 punkti ja 6 lauapalliga. Dominique Hawkins tõi 14 silma, Sven Kaldre tegi kaksikduubli 14 punkti ja 13 lauapalliga. Indrek Kajupank lisas 12 punkti.

Pärnu poolelt viskasid 15 punkti Henri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves, kellest viimane sai kätte ka 9 lauapalli. 10 silma lisas Sten Saaremäel, 9 punkti sai kirja Saimon Sutt.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Tartu Ülikool 79:83 (24:18, 12:24, 20:16, 23:25)

Sarnaselt Pärnu ja Rapla vahelisele mängule, läks ka Valgas kohalik meeskond kiirelt 5:0 juhtima. Tartu suutis peagi seisu viigistada, kuid kodumeeskond edu käest ei andnud. Veerandaja lõpus realiseeris magusa 2+1 rünnaku Stephen Brown, millega oli Valga-Valka kuue punktiga ette pääsenud. Kregor Hermet alustas teist veerandaega Tartu poolelt 8:0 spurdiga ja Tartu oli sellega esimest korda eduseisu haaranud. Tasavägine heitlus jätkus, kuid seisult 31:30 tegid külalised 6:0 spurdi ning Stephen Browni pallikaotuse järgselt korvi alt kaks silma toonud Arnas Velicka viis Tartu poolajaks 42:36 ette.

Kolmandat veerandaega alustas Valga-Valka võimsalt, kui tehti 10:2 spurt ja 5.28 jooksul olid tartlased suutnud vaid neli punkti visata. Julius Kazakauskase ning Kent-Kaarel Vene korvidest juhtis Tartu uuesti 57:53, aga viimase neljandiku eel vähendasid Kristen Meister ja Martin jurtom Valga-Valka jaoks kaotusseisu 56:58 peale.

Brown tabas neljanda veerandaja alustuseks kaugviske ning Valga-Valka oli uuesti juhtimas. Piirilinna meeskond üritas mitmel korral eest ära minna, kuid Tartu suutis samuti vastata. 1.13 enne kohtumise lõppu realiseeris Carl Anthony Montgomery kaks vabaviset, millega Valga-Valka pääses 79:76 ette. Hermet seadis 18 sekundit hiljem uuesti viigi jalule ja võõrustajate ebaõnnestunud rünnaku tagajärjel sai omakorda kaks vabaviset läbi korvirõnga saata Velicka. Viimase 15 sekundiga ei suutnud Valga-Valka korralikku viskekohta leida, misjärel tehti viga Kazakauskasele, kes kasvatas Tartu eduseisu neljapunktiliseks ning seda enam 2,2 sekundiga maha ei mängitud.

Võitjate parimana viskas Arnas Velicka 18 puntki, andes ühtlasi 10 korvisöötu. Kregor Hermet sai kirja 17 punkti ja 9 lauapalli, Julius Kazakauskas lisas 16 silma ning 8 lauapalli. Robin Kivi tõi 12 ja Hannes Saar 10 punkti.

Stephen Brown oli Valga-Valka resultatiivseim 20 punktiga. Guntis Sipolinš lisas 14 silma ja 8 lauapalli. 13 punkti tõi Dashawn king ning 12 punkti ja 10 lauapalli Carl Anthony Montgomery.

Valmiera Glass VIA – BK Ogre 71:86 (14:22, 20:25, 22:11, 15:28)

Kahe Läti klubi omavahelises heitluses oli avapoolaja domineerivam pool Ogre, siirdudes puhkepausile 47:34 eduseisus. Valmiera näitas aga kolmandal veerandajal sisu ja viimase neljandiku eel oli Ogre eduseis vaid 58:56. Viie minuti möödudes pääses Ogre siiski 73:61 ette ja kuigi Valmiera suutis veel korra kaotusseisu üheksale silmale vähendada, siis enamaks suutelised ei oldud.

Janis Poznaks tõi Ogrele 19 punkti ja 11 lauapalli. Kristaps Dargais lisas 17 punkti ja 13 lauapalli ning sama palju punkte sai kirja ka Rihards Zebergs. Rinalds Sirsninši nimele jäi 14 silma.

Valmiera parim oli Edmunds Elksnis 12 punkti ja 7 lauapalliga. Klavs Dubults viskas 10 ning Valters Janis Liepins lisas 9 silma. Meeskonna liidrid Maris Ziedins ning Janis Kaufmanis piirdusid sel korral vastavalt 8 ning 7 punktiga.