Ken-Martti Reinarti võimas kaksikduubel vedas TTÜ Korvpallikooli karikavõiduni

Eesti karikavõistluste finaalturniiri avapäeva teine kohtumine peeti U16 poiste vanusegrupis, kus teineteiselt võtsid mõõtu TTÜ Korvpallikool ja Tartu Ülikool/Eviko. Tugeva esimese ja neljanda veerandaja toel viis karika koju TTÜ KK, kelle võidunumbrid täna 75:56 (27:16, 10:11, 14:13, 24:16).

-TTÜ Korvpallikool U16 | Foto: Siim Semiskar

Kohtumise esimene poolaeg oli võitluslik. Ehkki TTÜ meeskond õnnestus rünnakul paremini ning haaras juba esimese veerandi alguses, püsis Tartu visalt mängus ning jalga sirgeks ei lasknud. Esimese veerandi võitis TTÜ 27:16, kirjutab Basket.ee.

Võitluslikkus tuli iseäranis välja teisel veerandil, mil Tartu mängupildi võrdseks sättis. TTÜ varasem edu hoidis neid jätkuvalt ees, kuid nii vabalt nad platsil toimetada ei saanud. Veerandi napp 11:10 võit Tartule ning poolajapausile läksid võistkonnad 37:27 näitajatega, jätkuvalt TTÜ juhtimisel.

Teine poolaeg algas nagu eelmine lõppes. Mõlemad meeskonnad tegid väljakul kõva tööd ning vahel kummalegi poole liiga palju nihkuda ei lubatud. TTÜ eduseis säilis stabiilsena ka neljandale veerandile vastu minnes, 51:40. Viimane neljandik kulges aga TTÜ tempos. Tartu hoog rauges ning TTÜ kindlustas karikavõidu numbritega 75:56.

„Meie kokkulepe oli täna, et ei lase vastaseid jooksma,“ sõnas mängu kommentaariks Tartu Ülikool/Eviko peatreener Olari Narits. „Ei tea, kas asi oli ülehäälestuses või milles, aga esimesel veerandil sai TTÜ ikkagi jooksma ja viskas meile kohe 27 punkti. Teisel veerandil hoidsime tempo maas ja vastase vaos, tulime mängu tagasi. Kui suudame oma rumalused minimaliseerida ja ei lase vastasel jooksma minna, suudame mängus olla. Täna läksime veidi alt.“

Võiduka TTÜ peatreener Arkko Pakkas oli oma hoolealustega arusaadavalt rahul ning pidas mängu võtit lihtsaks: „Me üritasime natukene kiiremini mängida ja küllap saime selle toel kergeid korve natuke rohkem.“

TTÜ resultatiivseim, ühtlasi kohtumise MVP oli kapten Ken-Martti Reinart, kes panustas 22 punkti, koguni 20 lauapalli, 6 korvisöödu, 3 vaheltlõike ja 2 blokiga. Tartu edukaim oli Markus Heinakroon, kes viskas 21 punkti ja sai kätte 6 lauapalli.