Mark-Andreas Jaakson kerkis kaotusmängus meeskonna resultatiivseimaks

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Reede õhtul olid Tšehhi esiliigas võistlustules eestlased Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk. Eesti noormängijate koduklubi Get Better Academy Europe oli sunnitud vastu võtma kaotuse, võõrsil jäädi 90:78 (17:22, 25:14, 25:24, 23:18) tulemusega alla Basket Košire meeskonnale.

Algviisikus alustanud Jaakson kerkis meeskonna resultatiivseimaks, 18-aastane mängumees viskas 27 minutiga 18 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 2/4, vabavisked 6/6), noppis 3 lauapalli, jagas ühe korvisöödu, tegi ühe pallikaotuse ning kaks isiklikku viga.

Pingilt mängu sekkunud Konontšuki arvele jäi 16 minutiga 6 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), üks lauapall, üks pallikaotus ning üks isiklik viga. Kodumeeskonna vedasid võiduni Dušan Hlavacek ja Jan Kratochvil, vastavalt 24 ja 22 punktiga.

GBA on Tšehhi esiliigas 12 mänguga kogunud 4 võitu ja 8 kaotust, sellega hoitakse hetkel liigatabelis 10 meeskonna konkurentsis 7. kohta. Järgmise kohtumise peab GBA 14. detsembril, kui koduplatsil võõrustatkse liiga liidrit, seni kõik 12 mängu võitnud Hradeci Fio Bank meeskonda.