Tallinna Ülikool sai eliitdivisjonis teise võidu

-Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Ülikool teenis laupäeval naiste Eesti-Läti-Leedu ühisliiga (WBBL) eliitdivisjonis teise võidu, kui koduväljakul alistati Riia Stradinši Ülikooli naiskond 74:61 (22:12, 9:17, 27:13, 16:19).

Tallinna Ülikool haaras edu juba esimesel viiel minutil, kui Kati Rausberg, Trine Kasemägi ja veel kord Rausberg tabasid järjest kolm kolmepunktiviset. Avaveerandi 22:12 võitnud eestlannasid tabas teisel perioodil mõõn ning poolajapausile siirduti vaid 2-punktilises eduseisus 31:29.

Teise poolaja juhatasid sisse taaskord Rausberg ja Kasemägi, kes tabasid järjest vastavalt kaks kolme- ning kaks kahepunktiviset. Eestlannade 13:0 spurdi lõpetas Mariann Adelberti kolmene, mis tõi tabloole numbrid 44:29. Tallinna Ülikool võitis kolmanda veerandi 27:13 ning neljandale perioodile mindi vastu 16-punktilises eduseisus. Viimase veerandi vältel hoidsid eestlannad turvalist vahet ja lähemale kui 10 punkti külalised enam ei jõudnud.

Tallinna Ülikool sai eliitdivisjonis ühe kaotuse kõrvale teise võidu, Riia Stradinši Ülikooli naiskond jätkab ühe võidu ja kahe kaotusega.

Kaksikduubli teinud Trine Kasemägi viskas mängu parimana 26 punkti ja võttis 12 lauapalli. Kati Rausberg lisas 17 silma ning teise Tallinna Ülikooli mängijana kaksikduublini jõudnud Annika Köster sai kirja 13 punkti ja 14 lauapalli. Naiskonna mängujuht Birgit Piibur viskas võidumängus 8 punkti ning jagas 10 resultatiivset söötu.

Riia Stradinši Ülikooli parim oli Ilze Gotfrida 19 punkti ja 9 lauapalliga. Anna Buša lisas 13 ning Arta Fridenberga 12 punkti.

Järgmise nädala pühapäeval, 16. detsembril läheb Tallinna Ülikool võõrsil vastamisi Läti naiste korvpalli lipulaeva Riia TTT naiskonnaga.