Audentese SK hiilgas neidude U14 karikavõistluste finaalis 51-punktise võiduga

-Audentese SK U14 | Foto: Siim Semiskar

Haapsalus peetavad Eesti karikavõistluste finaalturniiri juhatasid sisse U14 tüdrukud. Ülikindla võidu võttis kohtumises Audentese SK, kes ol KA Tallinna Kalevist üle 85:34.

Väga pikka juttu teha ei saagi – Audentes haaras eduseisu esimesest rünnakust peale ning seda käest ei andnud. Esimene veerand lõppes koguni mäekõrguse ülekaaluga, 29:6 Audele. Teine veerand võrdsustus mängupildi poolest veidi, kuid siiski oli äärmiselt edukas esimene veerand Audentesele mugava eduseisu kindlustanud. Poolajapausiks oli tablool 47:20, kirjutab Basket.ee.

Teine poolaeg oli taas puhtalt Audentese dikteerimise all. Nende eduseis kasvas kolmandal veerandil 10 punkti võrra ning viimasele kümnele minutile mindi vastu juba eksimatu 64:27 paremusega. Viimane veerandi samuti Kalevi mängu suurt muudatust ei toonud ning seegi jäi nende jaoks punktivaeseks. Lõpusireeniga sai ametlikuks Audentese SK 85:34 paremus.

Tallinna Kalevi peatreener Janika Veinpere-Pillisner sõnas, et tänane mäng ebaõnnestus lihtsalt iga kandi pealt. „Täna oli meie poolel väljakul 13 mängijat, kes ei olnud valmis ja ei mänginud oma positsiooni välja.“

Audentese peatreener Reet Rausberg pidas tänase mängu kõige rõõmustavamaks aspektiks õnnestunud kaitsemängu. „Saime nende liidrid kohe mängu algusest peale kätte ja sellest oli ka rünnak pingevabam. Samas oli väga mitmekülgne mäng, sai blokke, vaheltlõikeid, sööte. Olime päris hästi valmis.“

Võitjate resultatiivseimaks osutus täna Keandra Koorits, kes tõi 27 punkti, võttis 16 lauapalli, andis 3 korvisöötu ning sooritas 5 vaheltlõiget. Keandra valiti ka kohtumise MVP-ks!

Tallinna Kalevi efektiivseim mängija oli Sofija Kalašnikova, kellelt 9 punkti, 3 lauda ja 7 vaheltlõiget.