Viimsi alistas esiliigas lõpusekundite heitluses Betoonimeistri

-Gaspar Bibikov | Foto: Martti Vaidla/Viimsi KK

Saku I liiga laupäevases mängus astusid väljakule KK Viimsi/Noto (4-4) ja Betoonimeister/Tskk/SK Nord (3-5). Põneva lõpuga mängu kallutas enda kasuks kodumeeskond Viimsi 78:77 (13:17, 20:21, 20:16, 25:23).

Esimesel veerandajal ei saanud kumbki meeskond rünnakut jooksma, kui viie minutilise mängu järel näitas tabloo 5:2 Viimsi kasuks. Seejärel said paremini minema külalised, kes hoidsid poolaja lõpuni mõnepunktilist edu. Kolmanda seti lõpetas Gaspar Bibikov kahe tabava vabaviskega ning tõi väljakuperemehed otsustavaks neljandikuks punkti kaugusele (53:54). Viimasel mänguperioodil said Valdo Lipsu hoolealused kerge initsiatiivi endale ning minut enne kohtumise lõppu juhtis Viimsi 74:70. Kui lõpuvileni jäi 8 sekundit, vähendas Margus Klementsovi korv Betoonimeistri kaotusseisu 74:76-le. Bibikovi tabatud vabavisete järel jõudis Klementsov saata korvi ka kolmese, kuid magus võit kuulus siiski Viimsile. Külalised oli püsti hädas kaugvisetega, mida tabati vaid 10%-lise edukusega (2/19).

Viimsi tulemuslikem oli Gaspar Bibikov, kes viskas 26 punkti, jagas 4 söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Kõik kümme vabaviset tabanud Kristjan Evart lisas 19 silma. Mihkel Allorg tõi 14 punkti ja 5 lauapalli, Andreas Märtsoni kontosse jäi 10 punkti ning 6 lauapalli.

Betoonimeistrit vedas Margus Klementsovi võimas kaksikduubel – 18 punkti, 18 lauapalli (meeskonna 33-st) ja 5 korvisöötu. Menhart Mardo tõi 18 minutiga 17 silma (visked väljakult 7/8) ning Martin Rausberg lisas 16 punkti (vabavisked 9/10).

Tänane võit tõstis Viimsi liigatabelis viiendale positsioonile, Betoonimeister jätkab üheksandal kohal.