Tartu pingutas, kuid Kalev/Cramo edukas kolmas veerandaeg tõi favoriidile võidulisa

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas võõrustas Tartu Ülikool Maks & Moorits reedel BC Kalev/Cramot. Teist päeva järjest võistlustules olnud Kalev/Cramo võitis küll avaveerandi, aga poolajaks oli eduseis minimaalne. Kolmandal veerandajal tegid külalised aga 16-punktilise vahe sisse ja kokkuvõttes teeniti 83:68 võit. Päeva teises mängus alistas VEF Riga 108:57 BK Liepaja.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – BC Kalev/Cramo 68:83 (21:28, 19:13, 11:28, 17:14)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 49% – 36% peale ja lauavõitlus võideti 40:33 (ründelaud 12:11). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 17:12, vaheltlõikeid tegi enim Tartu 10:6. Pallikaotuseid kogunes Tartul ja Kalev/Cramol võrdselt 13.

Marcus Keene viskas Kalev/Cramo parimana 18 punkti. Maurice Kemp lisas 16 punkti ja 8 lauapalli ning Marques Townes sai kirja 11 punkti. Rauno Nurger kogus 9 punkti ja 9 lauapalli ning Devin Thomase nimele jäi 9 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Robin Kivi oli Tartu resultatiivseim 23 punktiga. Sverre Aav järgnes 11 punktiga ja Tomas Balciunas tõi 8 punkti ning hankis 6 lauapalli.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 3. aprillil, kui vastamisi on Tallinna Kalev/TLÜ – TalTech, Latvijas Universitate – BK Ogre ja Valmiera Glass/VIA – BK Ventspils.