Hõreda koosseisuga Miercurea Ciucile suur kaotus, Laanet vedas visketabavus alt

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Rait-Riivo Laane koduklubi Miercurea Ciuc jätkas reedel Rumeenia korvpalli kõrgliigas hooaega Bukaresti Steauaga kohtudes. Kõik veerandajad kaotati ja nii ka kogu mäng 78:104 (22:29, 21:24, 15:22, 20:29).

Visketabavuses jäi Steaua 59% – 40% peale ja lauavõitlus võideti 38:28 (ründelaud 8:7 Miercurea Ciucile). Korvisööte andis Steaua rohkem 31:20, vaheltlõikeid tegi enim Miercurea Ciuc 7:6. Pallikaotuseid kogunes Steaual ja Miercurea Ciucil võrdselt 10.

Algviisikusse kuulunud Rait-Riivo Laane sai mänguaega 28,5 minutit ja viskas 7 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 1/1, kolmesed 1/7). Veel võttis ta 2 lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Emanual Shepherd oli Miercurea Ciuci parim 23 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisööduga. Vlad Corpodean lisas 21 punkti, 8 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Adrian Movileanu kogus 12 punkti ja 4 lauapalli. Olgu öeldud, et Miercurea Ciuc toimetas ilma kahe põhimehe Dainius Chatkeviciuse ja Miles Bowman Jr-ita ning mainitud korvialused mängijad ei saa vigastuste tõttu omasid ka edaspidi aidata. Steaua vastu oli Miercurea Ciucil üles antud üheksa meest, kellest kaks teenisid kahe peale mänguaega ligi 13 minutit ja punktiarvet ei avanud.

Võitjate kasuks tõi Ivan Vranes 20 punkti ja 5 lauapalli. Kenneth Brown Jr järgnes 16 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisööduga ning Andrei Mandache sai kirja 14 punkti, 6 lauapalli ja 7 korvisöötu. Radu Virna lisas 11 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu, Alexandru Coconea 11 punkti ja 6 lauapalli ning Maurice Creek 10 punkti, 6 lauapalli ja 9 korvisöötu.

Turniiritabelis on Miercurea Ciuc kahe võidu ja 17 kaotusega viimasel ehk 14. kohal. Steaua asub kaheksa võidu ja 11 kaotusega kuuendal positsioonil.

Järgmise mängu peab Miercurea Ciuc ära laupäeval, 3. aprillil, kui vastamisi minnakse Cluj-Napoca Transilvania ACS U-Banca võistkonnaga.