fbpx
Close

Tartu Ülikool loobub profikorvpallist ja hakkab panustama noortele

-Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

-Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli kantsler Meelis Luht kutsus täna välja kaheksa koolipoissi, et anda neile teada: järgmisest hooajast kavatseb tänavustel Eesti korvpallimeistrivõistlustel hõbemedalid võitnud TÜ meeskond panustada just neile.

Vahetult enne Luha kohtumist koolipoistega, kellest kuus kuulusid ka eelmisel kuul meistriliiga finaalis Kalev/Cramole alla jäänud võistkonda, oli Tartu Ülikooli rektoraat üksmeelselt otsustanud, et TÜ lõpetab elukutselistest koosneva korvpallimeeskonna ülalpidamise ning hakkab kasutama oma korvpallikooli kasvandikke ja ülikooli tudengeid. See tähendab, et TÜ meeskond ei kavatse palgata edaspidi mängijaid välismaalt ega ka mujalt Eestist, kirjutab Postimees.

Otsuse põhjus tuleneb ennekõike rahast, õigemini selle nappusest. Selleks, et ülal pidada elukutselistest koosnevat meeskonda, kuhu lõppenud hooajal kuulus kaks leedukat, ameeriklane ja rootslane, on aastas kulunud 800 000 eurot. Sellest summast on andud Tartu linn 100 000 eurot ning meeskonna toetajad 150 000 eurot. Ülejäänu ehk 550 00 eurot on tulnud Tartu Ülikooli akadeemiliselt spordiklubilt.

Loe täispikka Postimehe artiklit SIIT.

scroll to top