Tartu Ülikool oli Ventspilsis lähedal suurüllatusele, Kalev/Cramo alistas Pärnu ja Tallinna Kalev oli parem Läti Ülikoolist

-Arnas Velicka | Foto: Tartu Ülikool korvpallimeeskond Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas sai BC Kalev/Cramo hooaja kümnenda võidu, kui võõrsil alistati Pärnu Sadam. Tartu Ülikool oli Ventspilsis lähedal suurüllatusele, kuid viimasel veerandil tuli valitsevale Läti meistrile siiski alla vanduda. Tallinna Kalev/TLÜ naaseb lõunanaabrite juurest võiduga Läti Ülikooli üle.

Pärnu Sadam – BC Kalev/Cramo 66:93 (13:32, 15:20, 18:24, 20:17)

Kiiresti kaotusseisu jäänud Pärnu Sadam võttis juba esimese nelja ja poole minutiga kaks time-outi, kuid Kalev/Cramo võimutsemine jätkus ning esimese neljandiku järel nautis pealinna klubi 32:13 eduseisu. Eesti meistriklubi poolel hoolitsesid skooritegemise eest avaveerandil väljakult 100-protsendilise täpsusega viskeid tabanud Reggie Lynch, Kristjan Kangur ja Kristjan Kitsing, kelle arvele kirjutati 25 punkti 32-st. Pärnule pakkus aga muret Mihkel Kirves, kes teenis esimese nelja ja poole mänguminutiga kolm viga.

Sisuliselt juba esimese veerandajaga mängu otsustanud Kalev/Cramo teisel perioodil enam nii jõuliselt ei domineerinud ja vaheajale mindi külaliste 52:28 juhtimisel. Ka kolmas periood möödus kalevlaste taktikepi all ning viimasele neljandikule mindi vastu 30-punktilise vahega. Pärnu Sadam suutis pingevaba viimase veerandi võita (20:17), kuid mäng kaotati ikkagi suurelt 27 punktiga.

Võitjate poolel tõi Kristjan Kitsing üleplatsimehena 18 punkti, meeskonna kapten Kristjan Kangur viskas 17 ning Reggie Lynch ja Branko Mirkovic lisasid mõlemad 14 punkti. Chavaughn Lewis sai kirja kolmikduubli, visates 11 punkti, võttes 10 lauapalli ja andes 10 resultatiivset söötu.

Pärnu Sadama resultatiivseim oli Henri Wade-Chatman, kes viskas 13 punkti. Mihkel Kirves lisas 11 ja Saimon Sutt 10 silma.

“See oli meile hea võit, arvestades, et mängisime ainult kaheksa mängijaga. Meil on palju vigastusi, millest paraneda. Mõned mängijad naasevad rutem, teistega läheb rohkem aega,” rääkis Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys Delfile antud intervjuus.

“Ta on eriline mängija ja ta peaks seda igas mängus tegema,” ütles Kairys kolmikduubliga maha saanud Chavaughn Lewise kohta.

“Võin rääkida nagu eile Kuusmaa rääkis, et pikkade osakond on ikka päris nukker. Kask oli täna alla igasugust arvestust ja Arkadiy (Mkrtychyan – toim) samamoodi. Jube raske on mängida, kui korvi all üldse mingit kindlust ei ole, ei rünnakul ega kaitses,” sõnas Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula.

BK Ventspils – Tartu Ülikool 88:83 (20:30, 14:15, 24:20, 30:18)

Tartu Ülikool alustas kohtumist hästi ja seisult 11:12 tehti kiire 9:2 spurt. Arnas Velicka ja Kregor Hermet viskasid esimese kümne minutiga valitseva Läti meistri vastu vastavalt 12 ning 10 punkti ja Tartu võitis avaveerandi 30:20. Teisel perioodil üritas kodumeeskond Ousmane Drame ja Ronalds Zakise juhtimisel mängu tagasi saada, kuid tartlaste tugeva kaitsemängu toel (9 kaitselauapalli teisel neljandikul) võideti ka teine veerandaeg ja poolajapausile suunduti 45:34 eduseisus.

Ventspils võitis kolmanda veerandi 24:20 ja viimasele neljandikule mindi vastu tartlaste 7-punktilises eduseisus. Otsustav veerand algas Kent-Kaarel Vene kahepunktivisete ja Velicka ning Sverre Aavi vabavisetega, mis kasvatasid tartlaste edu 33. mänguminutil 10 silma peale. Seejärel jõudis Ventspils 4 punkti kaugusele ja 36. mänguminutil võttis Tartu Ülikooli peatreener Priit Vene seisul 74:70 aja maha. Ventspils jätkas mängu domineerimist ja pääses Maris Gulbise ja Aaron Johnsoni kahepunktivisetest 84:78 juhtima, millele järgnes tartlaste teine time-out. Robin Kivi lõpuminuti kolmepunktivise tõi tabloole numbrid 81:84, kuid järgnenud Drame kahene ja Rihards Lomažsi vabavisked kustutasid tartlaste viimased lootused.

Tartu Ülikooli skooriliider Arnas Velicka viskas üleplatsimehena 36 punkti. Kregor Hermet sai kirja 19 silma ning kaksikduubli teinud Julius Kazakauskas 10 punkti ja 11 lauapalli. Robin Kivi ning Kent-Kaarel Vene lisasid mõlemad 7 punkti.

Ventspilsi parim oli Ousmane Drame 18 punktiga. Rihards Lomažs ning Ronalds Zakis tõid mõlemad 17 silma, Aaron Johnson lisas 14 ja Maris Gulbis 13 punkti.

Läti Ülikool – Tallinna Kalev/TLÜ 53:66 (12:15, 7:21, 12:20, 22:10)

Avaveerandi jooksul valdavalt nappi eduseisu hoidnud Tallinna Kalev/TLÜ pani oma paremuse maksma teisel perioodil ja poolajaks oldi Damarcus Harrisoni ja Bamba Falli juhtimisel ees 36:19. Tallinna Kalev jätkas mängu domineerimist ka kolmandal veerandajal ning viimasele neljandikule mindi vastu Eesti meeskonna 56:31 eduseisus. Viimase veerandi suutis Läti Ülikool küll võita (22:10), kuid sellest kalevlaste juhtpositsiooni kõigutamiseks ei piisanud.

Damarcus Harrison tõi kalevlaste resultatiivseimana 17 punkti, kaksikduubli teinud Karl Johan Lips viskas 10 silma ja võttis 12 lauapalli ning Bamba Fall, Leemet Loik ja Kaido Saks said kõik kirja 9 punkti.

Läti Ülikooli parimad olid Karlis Zunda 14 ja Rendijs Feikners 11 punktiga.

Tänaste kohtumiste järel läheb OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga koondisemängude ajaks pausile ja naaseb 5. detsembril Läti Ülikooli ja Riia VEF-i vahelise matšiga. Eesti klubid on järgmisena võistlustules 8. detsembril.