Treieri ja Jurkatamme koduklubid pidid liigas vastu võtma kaotused

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Itaalia Serie A2 liigas olid pühapäeval võistlustules nii Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro kui ka Mikk Jurkatamme leivaisa Ravenna. Treieri koduklubi läks vastamisi liigatabelis eestlase koduklubiga enne kohtumist sama võiduprotsenti (75%) hoidva Treviso De’Longhi meeskonnaga. Jurkatamme koduklubi kohtus samal ajal liigatabeli liidri Bologna Fortitudo Lacoropiuga. Kumbki eestlane sedapuhku võidurõõmu tunda ei saanud.

Treier ja Montegranaro pidid koduväljakul tunnistama Treviso meeskonna neljapunktilist paremust ning vastu võtma hooaja kolmanda kaotuse tulemusega 81:85 (20:18; 19:15; 27:22; 20:25). Tasavägiselt kulgenud kohtumise saatus otsustati Treviso poolt ära viis minutit enne mängu lõppu, kui kahe minutiga tehti 10:0 vahespurt ning kahepunktiline kaotusseis muudeti kaheksapunktiliseks eduseisuks 79:71. Kuigi kodumeeskond alla ei andnud ning üritas mängu veel päästa, siis Treviso juhtis kohtumise kontrollitult võidusadamasse.

Kaspar Treier viibis kaotusmängus väljakul ligikaudu 11 minutit, mille jooksul kanti eestlase kontosse 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1), 3 lauapalli ja 1 resultatiivne sööt. Kodumeeskonna parimana tõi Lamarshall Corbett 33 silma, tabades seejuures kuuest teele pandud kaugviskest viis. Võitjate poolelt viskas Amadeo Tessitori 20 punkti ning noppis lisaks 6 lauapalli.

Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna pakkus võõrsil närvikõdi liigas esimest positsiooni hoidvale Bolognale, kuid pidi lõpuks siiski vastu võtma kaotuse 67:79 (21:23; 19:25; 16:11; 11:20). Esimesel poolajal mängu kontrollinud Bolognal ebaõnnestus täielikult kolmas veerandaeg, mil suudeti visata kõigest 11 silma Ravenna 16 vastu. See tähendas, et viimasele neljandikule mindi vastu kodumeeskonna kolmepunktilises eduseisus. Kuigi Jurkatamme koduklubil õnnestus vahe kiirelt tasa mängida ning hetkeks isegi minimaalsesse eduseisu asuda, siis kohtumise viimased seitse minutit kuulusid selgelt liigatabeli liidrile.

Jurkatamm teenis mänguaega 3 minutit, mille jooksul eestlane ühtegi pealeviset ei sooritanud. Statistikasse läks kirja veel kaks isiklikku viga. Ravenna poolelt viskas 23 punkti Matteo Montano. Võitjate resultatiivsemana tõi 17 silma Matteo Fantinelli.

Jurkatamm ja Ravenna hoiavad 5 võidu ja 4 kaotusega liigatabelis seitsmendat positsiooni ning nende hooaeg jätkub 2. detsembril, kui võõrsil kohtutakse Roseto Sharksiga (2-7). Kaspar Treier ja Montegranaro on esimesest üheksast kohtumisest kogunud 6 võitu ja 3 kaotust, mis paigutab meeskonna neljandale tabelireale. Montegranaro jaoks jätkub liigahooaeg 5. detsembril, kui külla sõidetakse Baltur Cento (4-4) meeskonnale.