Tass ja Böckler aitasid koduülikooli viienda järjestikuse võiduni, Jürgensi tiimile napp kaotus

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis ühe kaotuse kõrvale viienda võidu, kui alistas koduväljakul 73:61 (38:29) seni kaotuseta püsinud UTEP Minersi.

Algviisikus alustanud Tass mängis 28 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise korvikütina 14 punkti (kahesed 5/10, vabavisked 4/5), hankis viis lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Lisaks patustas eestlane ühe pallikaotusega ja tegi kaks isiklikku viga. Tassist rohkem punkte viskas võitjate poolel vaid Tommy Kuhse, kes kogus oma NCAA-karjääri rekordit tähistavad 24 silma.

Äsja lääneranniku konverentsi nädala uustulnukaks valitud Böckler sai seekord platsile vaid viieks minutiks. Ühtegi pealeviset ta selle ajaga ei sooritanud, küll aga blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt kaotas Böckler kahel korral palli.

Hooaja avamängus kaotuse saanud Saint Mary’s on nüüd võitnud viis kohtumist järjest, UTEP jätkab kahe võidu ja ühe kaotusega.

Läinud öösel käis väljakul ka Carlos Jürgens, kelle kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles kaotas võõrsil tugevale Oklahoma State Cowboysile 78:83 (31:32).

Pingilt sekkunud Jürgens sai mänguaega 18 minutit, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/1). Eestlase arvele kogunes kolm lauapalli, üks pallikaotus ja neli isiklikku viga.

Oral Robertsit hoidis mängus lõpuks 36 silma visanud Max Abmas, kellele oli see ka ülikoolikarjääri punktirekord.

Jürgensi meeskonnale oli see ühe võidu kõrvale juba kolmandaks kaotuseks, Oklahoma State on võitnud kõik viis senist mängu.