Tass ja Saint Mary’s ülitugeva Gonzaga vastu ei saanud, Jürgens aitas Oral Robertsi kolmanda järjestikuse võiduni

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Eile õhtul ja täna varahommikul oli võistlustules mitu USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivat Eesti korvpallurit.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri koduvõistkond Saint Mary’s Gaels võõrustas NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetavat Gonzaga Bulldogsi, kellele jäädi alla 59:73 (25:32).

Algkoosseisus alustanud Tass viibis platsil 35 minutit, mille jooksul viskas üheksa punkti (kahesed 4/9, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), hankis neli lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi kolm isiklikku viga. Böckler vigastuse tõttu endiselt kaasa ei teinud.

Saint Mary’s on sel hooajal kogunud üheksa võitu ja viis kaotust, lääneranniku konverentsis (WCC) on aga kaotatud kõik kolm senipeetud kohtumist.

Hoopis paremini läks Carlos Jürgensil, kelle kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles teenis kolmanda järjestikuse võidu. Võõral väljakul alistati Denver Pioneers 91:82 (38:26).

Kohtumist pingilt alustanud Jürgens mängis 22 minutit ja viskas selle ajaga kuus punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/1, vabavisked 1/2). Lisaks kogunes eestlase arvele üks lauapall, üks korvisööt, kolm vaheltlõiget, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Oral Robertsil on nüüd kaheksa võitu ja kuus kaotust, oma konverentsis (Summit League) on nad kogunud viis võitu ja vaid ühe kaotuse.

Jürgensi kolmene ja pealtpanek:

Taavi Jurkatamme ülikoolimeeskond San Francisco Dons sai kirja kaotuse, kui kodusaalis jäädi 63:72 (27:26) alla BYU Cougarsile.

Algviisikus alustanud Jurkatamm sai mänguaega 33 minutit, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/2, kolmesed 0/6). Küll kogus eestlane aga meeskonna parimana kuus lauapalli ja kolm resultatiivset söötu. Negatiivse poole pealt läksid kirja üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

San Franciscol on nüüd kokku üheksa võitu ja seitse kaotust, lääneranniku konverentsis on neil kolm võitu ja kolm kaotust.

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles teenis teise võidu järjest, kui alistas külla sõitnud Middle Tennessee Blue Raidersi 64:59 (28:24).

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Konontšuk pääses platsile 18 minutiks, ent kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1, kolmesed 0/1). Eestlase arvele kogunes kaks lauapalli, üks resultatiivne sööt, kolm pallikaotust ja üks isiklik viga. Jaakson sedapuhku mänguaega ei teeninud.

Sel hooajal on Southern Miss võitnud 13-st mängust seitse, USA konverentsis (C-USA) on nad kolme võidu ja kolme kaotuse peal.

Võistlustules oli ka Marten Maide kodumeeskond Liberty Flames, kes sai võõrsil 68:58 (32:27) võidu Stetson Hattersi üle. Maide taaskord platsil ei käinud.

Liberty jaoks oli see viie kaotuse kõrval 12. võiduks, oma konverentsis (Atlantic Sun) on võidetud kuuest mängust neli.