Tassi ja Böckleri ülikool sai napi võidu, Jurkatamm uuendas oma korvisöötude rekordit

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Eile õhtul ja täna varahommikul käisid USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis platsil kolm Eesti korvpallurit, kes kõik võidurõõmu tundsid.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels teenis Sioux Fallsis toimunud kohtumises hooaja esimese võidu, kui alistas Crossover Classic nimelisel miniturniiril Northern Iowa Panthersi 66:64 (31:39). Võidukorvi viskas kõigest 1,8 sekundit enne lõppu Tommy Kuhse, kes oli 19 punktiga ka kohtumise üleplatsimees.

Algviisikus alustanud Tass mängis 26 minutit ning viskas selle ajaga kaheksa punkti (kahesed 4/5, vabavisked 0/1), hankis kolm lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks kogunes tema arvele kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Pingilt sekkunud Böckler sai mänguaega üheksa minutit, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud, eksides ühel kaugviskel. Eestlase arvele jäi üks lauapall.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons alistas Uncasville’is toimuval “Bubbleville” turniiril Towson Tigersi 79:68 (34:30).

Algviisikusse kuulunud Jurkatamm viibis platsil 26 minutit, mille jooksul tõi viis punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/4, vabavisked 1/2), võttis kaks lauapalli, jagas neli resultatiivset söötu ning tegi ühe isikliku vea. Korvisöötude osas jõudis Jurkatamm oma NCAA karjääri rekordini. Seni oli ta kolmes mängus saanud kirja kolm resultatiivset söötu.

Jurkatamme veaga tabatud kahene:

Nii Saint Mary’s kui ka San Francisco on hooaega alustanud ühe võidu ja ühe kaotusega.