Tartu Kalev/Estikole kuues võit järjest, Küttis juhtis TalTechi magusa triumfini

-Ralf Küttis | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti täna kaks kohtumist, mõlemad Tartus. Kui heas hoos Tartu Kalev/Estiko võttis kuuenda võidu järjest, siis Eesti Maaülikool/Skarcon pidi kodusaalis tunnistama külla sõitnud Ralf Küttise ja Tamsalu Los Toros/TALTECHi paremust. Kolmapäeval peetud mängus sai möödunud nädala koslepi eest lunastust Rae Koss/Hansaviimistlus, kelle jõud käis selgelt üle SK Nord Aid/Cramost.

Tartu Kalev/Estiko – KA Tallinna Kalev/TSK 79:65 (19:7, 20:18, 15:19, 25:21)

Esiliiga ladvikusse kuuluv Tartu pikendas oma võiduseeriat, kui tugeva esimese veerandajaga (19:7) mängiti Kalevi akadeemia vastu sisse edu, mida suudeti hoida mängu lõpuni. Väljakult selgelt paremini viskeid tabanud (45% – 30%) kodumeeskond jagas ka rohkem tulemuslikke sööte (24:15), kuid pääses vabaviskejoonele tunduvalt vähem (1/3 vs. 22/28).

2.-3. kohta jagava Tartu Kalev/Estiko (6-1) parimana tõi Artur Liiv 20 punkti ja 7 lauapalli. Joosep Russak ja Timo Eichfuss viskasid kumbki 15 punkti, Eichfussilt lisaks ka 6 korvisöötu. Silver Leppik piirdus küll 6 punktiga, kuid tema saagiks langes ka 8 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja 6 vaheltlõiget.

KA Tallinna Kalev/TSK (5-3) jagab Rae Kossuga 5.-6. kohta. Täna said käe valgeks kõik kümme meest, enim tegi skoori Romet Käämer 11 punktiga. llja Stankevits, Erik Luts ja Henri-Sten Vainola lisasid kõik võrdselt 9 silma, neist viimane noppis ka 8 lauapalli.

Eesti Maaülikool/Skarcon – Tamsalu Los Toros/TALTECH 80:93 (16:35, 18:25, 25:13, 21:20)

TalTechi duubel tegi Tartus sotid selgeks võimsa avapoolajaga, millega võideldi kätte 60:34 edu. Kuigi kodutiim suutis sellest poole tagasi mängida, said võidupunktid kirja ikkagi külalised.

Võiduga 7.-8. kohta jagama kerkinud Tamsalu Los Toros/TALTECH (3-5) sai suurima panuse 18-aastaselt Ralf Küttiselt, kes viskas 25 minutiga 25 punkti, andis 4 korvisöötu, tegi 7 vaheltlõiget ja blokeeris 2 vastase viset. Karl Andres Matute Perner viskas 14 punkti ja korjas 7 lauapalli, Norman Käbin lisas 13 punkti ja 8 tulemuslikku söötu ning Jaan Erik Lepp toetas 12 silmaga

Tänase vastasega samal pulgal jätkava Eesti Maaülikool/Skarconi (3-5) kasuks tõi Jan Samuel Vogelainen 25 punkti ja 9 lauapalli. Argo Orumaa toetas 21 punkti ja 7 lauapalliga.

SK Nord Aid/Cramo – Rae Koss/Hansaviimistlus 59:87 (17:16, 18:20, 12:24, 12:27)

Võrdselt kulgenud avapoolaja (35:36) järel panid külalised oma paremuse maksma tugeva teise poolajaga, mis võideti 51:24. Rae Koss võimutses ka lauavõitluses (54:29) ja jagas omavahel paremini palli – resultatiivsed söödud 23:8.

Seni võiduta SK Nord Aid/Cramo (0-8) eest viskas Aleksander Kaaberma 18 punkti ja noppis 5 lauapalli. Igor Arendas lisas 9 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu.

5.-6. tabelireal jätkava Rae Koss/Hansaviimistluse (5-3) mängu vedas 19 punkti, 8 lauapalli, 4 tulemusliku söödu ja 3 vaheltlõikega Kristo Saage. Margus Klementsov lisas 13 punkti, 9 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Kalr-Kristjan Vaabi kontosse kanti 10 punkti ja 6 lauapalli.