fbpx
Close

Saksamaa kõrgliigasse lahkunud Rayman: Tartu oli suvel ainus klubi, kes minu vastu tõsiselt huvi tundis

Avatar

Kolmapäeval tuli Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskonna poolt samal ajal nii kurb kui positiivne uudis, kui tiimi senine liider William Rayman liigub Saksamaa kõrgliigaklubisse BG Göttingen. Kurb on uudis loomulikult Tartu poolehoidjatele, sest nad jäävad ilma suurimast punktikütist. Positiivne aga selles plaanis, et ka Paf Eesti-Läti liigast on head mängu näidates võimalik suurliigade tiimidele silma jääda.

“Ilma Tartuta mul poleks üldse tekkinud võimalust kuskile (edasi) minna. Tartu oli suvel enne hooaega sisuliselt ainus klubi, kes minu vastu tõsiselt huvi tundis. Tänud treener (Toomas) Kandimaale, kes andis mulle võimaluse näidata, et suudan Euroopas mängida. Jään igavesti selle eest tänulikuks,” rääkis 23-aastane ja 203 cm pikkune suur äär Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna Facebooki lehel avaldatud videointervjuus.

Kaheksa kohtumisega keskmiselt 32,2 minutit, 22,5 punkti, 9,5 lauapalli ja 2,1 resultatiivset söötu kirja saanud Raymani jaoks tõi uus väljakutse kahetisi tundeid: “Saksamaale minek on minu jaoks suurepärane võimalus ja olen väga elevil, et saan näidata, et suudan sealsel tasemel mängida. Samas olen väga kurb, et pean Tartu poisid ja siinsed fännid maha jätma. Ilma nendeta poleks mulle seda uut võimalust avanenud.”

Kõige meeldejäävama mänguna kirjeldas Rayman võõrsil TalTechi vastu teenitud 79:67 võitu, kus ta lõpuks 21 punkti ja 9 lauapalliga omade parimaks kerkis. “Olime seal vaheldumisi taga ja ees ning rahvas oli hullumas. See oli hullumeelne mäng, kus oli palju karjumist. Kogu see emotsioon, kus meie noored kutid mängisid TalTechi vanade meeste vastu. See oli päris äge.”

Seniste mängudega keskmiseks efektiivsusteguriks koguni 29,5 kogunud Rayman kinnitas, et Tartu meeskonna sisekliima on väga hea ja peamiseks põhjuseks on see, et mehed on enam-vähem samas vanuses. “Kaaslased on ka öelnud, et see on läbi aegade üks paremini läbi saavaid kooslusi. Kõikidest siit tiimist tulevad head mängijad. Näiteks Robinil (Kivi) ja Hendrikul (Eelmäe) on suurepärane potentsiaal ning kui nad jätkavad tööd, siis nad saavad veel paremaks.”

Lõpetuseks tänas Rayman Tartu fänne – eriti trummareid -, kes vaatamata koroonaviirusele meeskonda toetamas käisid. Ühtlasi uskus ameeriklane, et Tartul läheb vaatamata tema lahkumisele sel hooajal hästi, sest tiimi treeningud on väga rasked ja tööd tehakse kõvasti.

scroll to top
Inline
Inline