fbpx
Close

Ookeani taga viis kilo juurde võtnud Kerr Kriisa: rohkem on sellist toorest jõusaalis kütmist

Avatar
-Kerr Kriisa | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti korvpallikoondis on alates teisipäevast Tallinnas “mullis”, et valmistuda laupäeval ja esmaspäeval toimuvateks EM-valikmängudeks Venemaa ja Põhja-Makedooniaga. Üllatuslikult sai rahvusmeeskonnaga liituda Arizona ülikooli hingekirja kuuluv 19-aastane Kerr Kriisa, kellele sealne üliõpilasliiga NCAA pole veel mänguõigust andnud.

Neljapäeval Eesti spordimeediale veebikanalite vahendusel pressikonverentsi andnud Kriisa valgustas küsimustele vastates nii oma NCAA litsentsi tagamad kui vaatas ette ka kahele koondisematšile. Toome siinkohal esitatud küsimused ja Kriisa vastused täies mahus teieni.

Mis seis USA üliõpilasliigas Sinu mängijalitsentsiga on?

NCAA uurib, kas mul on võimalik seda litsentsi saada. Kas mul on kõik tehtud ja kas ma olen piisavalt amatöör(mängija), et seda saada. Kuna Arizona on seal luubi all, siis protsess võtab aega. Uurimine on päris pikalt juba käinud, kuid eelmisel nädalal tuli vastus NCAA poolt, et esimesi mänge ei saa ma kindlasti mängida. Selle peale tuli kiirelt otsused teha ja õnneks nad lubasid mul tulla koondisesse.

Sul oli ju Kaunase Žalgirises noormängija leping või on Sul olnud ka täisleping? Millest NCAA üldse kinni võttis ja seda uurima hakkas?

Mul pole profilepingut olnud.

Kas oskasid juba alguses Arizonaga asju ajades ette näha, et selline probleem võib tekkida? Või on see halb üllatus?

Päris halb üllatus pole. kui hakkasin asju ajama, siis teadsin sellest juba siis, et võib tulla mingeid probleeme. Aga ma sisimas väga ei uskunud, kuna nüüd on viis poissi Žalgirise duublist, kes mängivad Ameerikas. Kõigil oli sama leping ja kõik saavad mängida. See on natuke müstiline, et minuga selliselt käitutakse, aga nii on.

Ega päris sellist ohtu pole, et kogu hooaeg võiks mängimata jääda?

Ei tea. Oleme võistkonna treeneritega kõik variandid üle käinud ja üks võimalus võib olla ka see, et kogu hooaega ei mängi. Aga see on siis kõige halvemal juhul. Loodame, et nii ei lähe.

Kuidas Arizonas üldse see vastu võeti, kui ütlesid, et tahad koondisesse minna?

Arvestades koroonaviiruse olukorda, siis nad väga õnnelikud polnud, et ma neile sellise küsimuse esitasin. Me istusime mitu korda treeneritega maha, esimesed kaks korda lihtsalt arutasime ja kolmas kord saime kuidagi juba asjad ära räägitud, et probleeme poleks.

Mis seisus Sa oled? Kas said Arizonas meeskondlikke trenne kaasa teha või oled pidanud seoses probleemidega individuaalselt treenima?

Kõik võistkonnatrennid olen kaasa teinud, sealhulgas mängulised trennid. Kõik, kõik. Hetkel pole lihtsalt litsentsi, et mängida. Trennides olen kõik asjad kaasa teinud.

Kas tunnetad juba, et USA süsteemis harjutamisega on tulnud ka mingi areng?

See on pikk protsess. Ma ise kindlasti sellest nelja kuuga veel aru ei saa. Võin öelda, et olen kaalu juurde võtnud ja tunnen ise ennast paremini, et olen suuremaks läinud. Kaalu on tulnud juurde 5 kg.

Kas jõusaalitreeningud on USA-s nii teistsugused, et muskel mehiselt peale kasvab?

Jõusaalil on lihtsalt rõhk suurem ja mingid nüansid on teistsugused. Rohkem on sellist toorest jõusaalis kütmist. Olen isegi ennast sellesse rohkem “sisse ostnud” ja tegelenud. Praegu olen rahul.

Kas sa ei tunne, et selline jõusaalis rassimine võiks plastilisust ära võtta?

Ma ise alguses muretsesin samuti selle pärast, aga seni on kõik hästi ja loodame, et läheb nii ka edasi.

Kas nüüd koondisesse tulles tunned enda õlul ka suuremat vastutusekoormat?

Selle pundi üle, kes meil kohal on, oleme väga rahul. Ma küll ei tunne, et kui meil nüüd mingid mehed ei tulnud, siis oleme nõrgemad. Nüüd on kõigil, mitte ainult minul, suurem vastutus ja saame ennast näidata. Võistkonna hing tuleb üles saada ja minu arvates võime kõiki võita, olenemata satsist. Oleme viimase kahe aastaga Serbia ja Leedu vastu näidanud, et suudame mängida küll.

Kui palju sellepärast muretsed, et Sul pole pikalt mängupraktikat olnud?

Siin tooksin võrdluseks, kui koroonaviirus oli ja siis oli esimene Leedu mäng meil, kus polnud samuti kellelgi pikalt mängupraktikat olnud. Mingeid probleemi ma ei näe.

Meie koondise eeldatav kooslus, kes hakkab põhiraskust kandma, pole seni väga palju veel koos mänginud. Kas nendest trennidest, mis jõuate siin teha, piisab selleks, et kokkumängu ja teineteisemõistmist leida?

Tuleb selle lühikese ajaga midagi leida. Üldjoontes oleme kõik meeskonnamängijad. Kui sul on kogu sats meeskonnamängijaid, siis arvan, et ei tohiks suuri probleeme olla. Kui meil veebruaris oli esimene tsükkel, siis oli samuti ju väga vähe aega. Nüüd me mõnevõrra teame Jukka (Toijala) süsteemi ja arvan, et peaks kõik hästi minema.

Tulid teisest ajavööndist ja täna on Sul vist neljas päev siin. Kuidas aklimatiseerumisega läinud on?

Ega väga kiita pole. Täna sain esimest korda 7-8 unetundi täis. Aga alguses oli veidi pahasti. Nüüd tunnen ennast juba paremini. Vast pole hullu.

scroll to top
Inline
Inline