Teise veerandaja mõõna üle elanud Rapla ei lubanud vastasel 50 punktigi visata ja võttis vajaliku võidu

-Saimon Sutt | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas olid Eesti klubidest laupäeval esimesena vastamisi TalTech ja Rapla Avis Utilitas. Kui 13. oktoobril toimunud meeskondade omavaheline avalahing lõppes TalTechi 57:50 paremusega, siis nüüdki olid mõlemad raskustes punktide toomisega. Raplal aga õnnestus sel korral kolmandal veerandajal teha oluline vahe sisse ja kokkuvõttes saadi hooaja neljas võit kirja.

TalTech – Rapla Avis Utilitas 49:63 (9:19, 16:5, 9:23, 15:16)

Visketabavuses jäi Rapla 37% – 32% peale, aga lauavõitlus kuulus TalTechile 38:36 (ründelaud 9:9). Korvisööte andis Rapla rohkem 14:9 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 6:4. Pallikaotuseid kogunes Raplal 10, TalTechil 18.

Roberts Freimanis viskas Rapla parimana 18 punkti ja võttis 9 lauapalli. Mario Ihring lisas 15 silma ning jagas 6 korvisöötu ja Al-Wajid Aminu tegi kaksikduubli 11 punkti ja 10 lauapalliga. Saimon Sutt kogus 6 punki.

Kristjan Kangur oli ainus TalTechi mängija, kes kahekohalise punktiarvuni jõudis, tuues 14 silma ja võttes 7 lauapalli. Tanel Sokk ja Erik Keedus said kirja 9 punkti, kellest viimane hankis veel 8 lauapalli. Oliver Metsalu järgnes 8 punktiga. Mängus ei teinud kaasa Indrek Kajupank.

VEF Riga alistas samal ajal 83:76 BK Ogre. Päeva kahes viimases kohtumises on vastamisi BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam ja Valmiera Glass/VIA – Latvijas Universitate.