Kriisa kolmikduublist võiduks ei piisanud, Kuremaal köeti 101-punktine saun

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

-Jõgeva VSK/Tartu Ülikooli peatreener Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti reedel kolm mängu, millest kahes selgus võitja alles lõpusekunditel. Valmo Kriisa sai küll kirja vägeva kolmikduubli, kuid võidust jäi napilt vajaka. Lootusetus seisus Rapla pööras mängu enda kasuks võimsa lõpuveerandiga. Kõige rohkem tehti skoori aga Kuremaal, kus Priit Vene juhendatav Jõgeva VSK/Tartu Ülikool alistas Keila Korvpallikool II/Balteco koguni 148:47!

KK HITO/BC Karjamaa – Rapla Korvpallikool 73:76 (24:16, 14:14, 18:8, 17:38)

Kolmanda veerandaja lõpuks oli Jõhvis seis 56:38 ja tundus, et mäng on tehtud. Külla sõitnud Rapla Korvpallikool aga seda meelt ei olnud – viimase kümne minutiga visati sama palju punkte kui esimese kolme perioodiga kokku ning lõpusekunditel võeti võõrsilt magus, 76:73 võit.

Rapla (4-1) parimana viskas Joonas Sein 27 punkti (sh 6 kaugviset) ja noppis 8 lauapalli. Markus Ruubel ja Taniel Alumets toetasid vastavalt 14 ja 12 punktiga, lisaks mõlemalt ka 5 lauapalli. Hooaja esimese kaotuse saanud KK HITO/BC Karjamaa (2-1) eest tõi Veiko Simm 22 punkti ja 6 lauapalli, Edvard Trummilt 15 punkti ja 12 lauapalliga kaksikduubel.

BC Viljandi vald/Eesti Maavara – Alutaguse 79:82 (18:22, 23:17, 13:23, 25:20)

Tasavägises kohtumises pääses Alutaguse lõpuveerandil juba 16 punktiga juhtima, kuid BC Viljandi vald/Eesti Maavara ei olnud veel alla andnud ja jõudis mängu lõpuks külalistele kannule. Võidust jäi aga seekord napilt puudu.

Kõik 40 minutit väljakul rassinud Valmo Kriisa sai BC Viljandi vald/Eesti Maavara (3-2) eest kirja võimsa kolmikduubli – 31 punkti (kahesed 5/11, kolmesed 4/17, vabavisked 9/10), 15 lauapalli ja 13 resultatiivset söötu. Aivar Piir pakkus tuge 14 silmaga ning Madis Soodla saagiks langes lisaks 12 punktile ka 6 lauapalli. Alutaguse (2-3) parimana tõi Einar Grüning 28 punkti ja 11 lauapalli, Allan-Erik Elp viskas 19 punkti, noppis 7 lauapalli ja jagas kaaslastele 9 korvisöötu ning Jaanus Pärnpuu arvele kanti 15 punkti ja 8 tulemuslikku söötu.

Jõgeva VSK/Tartu Ülikool – Keila Korvpallikool II/Balteco 148:47 (37:8, 32:13, 32:11, 47:15)

Tõeline hävitustöö toimus aga Kuremaal, kus kõigis statistilistes näitajates valitsenud Jõgeva VSK/Tartu Ülikool võttis Keila Korvpallikool II/Balteco vastu ülivõimsa, 148:47 võidu. Mängu 23:0 spurdiga alustanud kodumeeskond ei jätnud samaaegse esiliiga mängu tõttu nõrgendatud koosseisus saabunud vastasele mitte mingit võimalust, jõudes kohtumise lõpuks koguni 101-punktise võiduni!

Oktoobrist Priit Vene käe all mängiva Jõgeva VSK/Tartu Ülikooli (3-2) eest kogusid kahekohalise punktisumma kaheksa meest: Kris Urvik 29, Sander Lillemägi 21, Lauri Kask, Sten Lillemägi ja Andreas Sass 17, Danno Nool 14, Erki Urvik 13 ja Martin Mölder 10 silma. Keila Korvpallikool II/Balteco (1-3) parimana viskas Juss-Joosep Jaagu 17 punkti ja noppis 5 lauapalli, Ralf Rico Graudin toetas 12 punktiga.