Tugevalt alustanud Kalev/Cramo lagunes VEF-i vastu, Pärnu ja Rapla võidukad

-Mihkel Kirves | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

OlyBet Eest-Läti Korvpalliliigas toimus kolmapäeval viis mängu, millest võidu said Eesti klubidest kirja Rapla Avis Utilitas ja Pärnu Sadam.

Riia VEF – BC Kalev/Cramo 84:66 (14:28, 21:7, 20:14, 29:17)

Kaks liiga tippmeeskonda alustasid kohtumist tasavägiselt ning veerandaja keskpaigas oli Kalev/Cramo 13:9 peal. Seisult 11:13 tegid kalevlased 15:3 spurdi, millega avaveerand 28:14 võideti. VEF aga näitas seejärel sisu: nelja minutiga oli kaotusseis nelja punkti suurune ja Mareks Mejerise lähiviskest siirduti poolajale skooriga 35:35. Külalised ei lubanud VEF-il esimese 20 minutiga kordagi juhtida, ent teisel veerandajal suudeti seega visata vaid seitse punkti.

Kolmandat veerandaega alustas VEF nelja tabava kaugviskega ja viimaseks neljandikuks võideldi endale 55:49 eduseis kätte. 1.10 möödudes oli Kalev/Cramo juba kümne punktiga taha jäänud. Mitmel korral pääsesid võõrustajad ka 19 punktiga juhtima ja Kalev/Cramo pidi kokkuvõttes sel hooajal kolmandat korda riialaste paremust tunnistama.

Mareks Mejeris kogus võitjate parimana 20 punkti ja 9 lauapalli. Bade Jaxen viskas 15 ja Arturs Ausejs 13 silma. Vanameister Kristaps Janicenoks tõi omadele 10 punkti (kolmesed 3/5).

Branko Mirkovic, Tony Wroten jr ja Reggie Lynch tõid Kalev/Cramo eest 12 punkti. Kristjan Kitsing lisas 10 silma, Arnett Moultrie nimele jäi 9 punkti ja 6 lauapalli.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Rapla Avis Utilitas 70:85 (15:23, 18:20, 18:24, 19:18)

Rapla haaras avaminutitel initsiatiivi, aga võõrustajad suutsid mängus püsida. Dominique Hawkins tabas külaliste poolelt kolm kaugviset ja nii kuulus neile ka avaveerandi võit. Valga-Valka oli järgmiselgi kümnel minutil vastaste kaugvisetega hädas, ent seisult 17:28 õnnestus teha 9:0 spurt. Rapla vastas omakorda 11:2 spurdiga ja poolajaks saadi kümnepunktiline eduseis kätte.

Valga-Valka jaoks ei sujunud mäng ka kolmandal veerandajal. Rapla ei lasknud vastaseid lähemale kui 11 punkti ja 3.27 enne viimast neljandikku juhiti juba 59:40. Paistis, et kodumeeskond sellest seisust enam välja ei tule, kuid siiski põnevus säilis. Stephen Brown tabas kaugviske, punktilisa tuli ka Timo Eichfussilt ja Guntis Sipolinš ning Robert Petersoni kolmepunktiviskest oli Valga-Valka vähendanud kaotusseisu 61:71 peale. Mängida jäi veel 7.21, aga Rapla suuremat vahespurti sisse ei lasknud. Seisult 63:74 sai Rapla üheksa vastuseta punkti ja sellega oli Valga-Valka vastupanu murtud.

Rapla eest viskas Dominique Hawkins üleplatsimehena 25 punkti (kolmesed 4/7) ning jagas 7 korvisöötu. Sven Kaldre lisas 15, Hunter Mickelson 14, Ervins Jonats 13 (kogus ka 11 lauapalli) ja Indrek Kajupank 11 punkti.

Guntis Sipolinš tõi Valga-Valka parimana 18 punkti ja 7 lauapalli. Timo Eichfuss lisas 14 silma ja 6 lauapalli, Stephen Browni nimele jäi 12 punkti. 8 punkti, 8 lauapalli ja 3 korvisöötu sai kirja Dashawn King.

Pärnu Sadam – Läti Ülikool 82:64 (17:18, 21:24, 22:19, 22:3)

Võrdselt algas mäng ka Pärnu ja Läti Ülikooli vahel, kellest viimased said avaveerandi lõppedes minimaalse eduseisu kätte. Kaspar Lootus viis seejärel pärnakad 20:18 ette, aga peagi võitlesid külalised eduseisu tagasi ja Aivis Lemanise kaugviskest siirduti poolajale skooriga 42:38.

Kolmandat veerandaega alustas Pärnu agressiivsemalt ning kahe minut möödudes viis Saimon Sutt omad ka üle pika aja juhtima. Viimast neljandikku alustas Pärnu siiski 60:61 kaotusseisust, aga vastaste mäng lagunes seejärel täielikult. Kodumeeskond viskas 22 punkti ja kaitse sujus sedavõrd hästi, et lätlased suutsid kümne minutiga vaid kolm punkti tuua.

Mihkel Kirves kerkis Pärnu parimaks 21 punkti ja 5 lauapalliga. Saimon Sutt tõi 18 silma, võrdselt 10 punkti said kirja Henri Wade-Chatman (lisaks ka 7 korvisöötu) ja Rannar Raap.

Linards Jaunzems oli vastaste parim 17 punktiga. 16 silma lisas Renars Birkans ning 9 punkti viskas Rendijs Feikners.

BK Ogre – Tallinna Kalev/TLÜ 94:77 (20:18, 19:18, 32:21, 23:20)

Kalev/TLÜ asus kohtumist 12:7 juhtima, aga esimese veerandaja lõpus viis Edgars Lasenbergs vabavisetest Ogre 20:18 ette. Janar Taltsi kaugviskest olid külalised 6.20 enne poolajale minekut 28:23 peal, kuid keskmängija Viktors Iljinsi, Karlis Apsitise ning Rihards Zebergsi resultatiivne tegutsemine aitas Ogre puhkepausiks 39:36 juhtima.

Kodumeeskond jätkas mängu dikteerimist, minnes 54:43 ette ja peagi oli Kalev/TLÜ kaotusseis 18 punkti. Kaido Saksa ja uue täienduse Ronald Eric McGhee jr eestvedamisel õnnestus viis silma tagasi mängida, ent Ogre külalisi 11 punktist lähemale ei lasknud ja kokkuvõttes teeniti kindel võit.

Rinalds Sirsninš viskas Ogre eest 18 punkti ja andis 7 korvisöötu. Rihards Zebergs tõi 16 punkti ning kaksikduubli sai kirja Viktors Iljins, kes viskas 15 punkti ja kogus 12 lauapalli. Kristaps Dargais lisas 14 ja Edgars Lasenbergs 12 punkti.

Bamba Fall oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 17 punkti ja 10 lauapalliga. Taylor Stafford tõi 10 silma ning jagas 9 korvisöötu. Võrdselt 9 punkti lisasid Janar Talts ja Karl-Johan Lips.

Betsafe Jurmala – BK Liepaja 101:96 (28:22, 20:27, 21:22, 22:20, 10:5)

Ainsas Läti klubide vahelises mängus oli BK Liepaja lähedal üllatusele turniiritabeli play-offi piiril püsiva Betsafe Jurmala vastu. Avaveerand kaotati küll kuue punktiga, aga poolajaks pääseti 49:48 ette. Viimase neljandiku eel juhtis samuti Liepaja, aga 1.39 enne lõppu juhtis Jurmala 90:82. Külalised ei andnud alla ja 15 sekundit enne lõpuvilet viigistas Niks Janson seisu 91:91 peale, mis tähendas lisaaega. Seal pani Jurmala siiski paremuse maksma ja võttis raske võidu.

Karlis Lasmanis tõi Jurmala eest 25 punkti. Ugis Pinete, Edgars Jeromanovs ja Endru Davids Smits kogusid kõik 14 punkti, kellest viimane sai kätte ka 11 lauapalli. Kristaps Mediss viskas 10 punkti ja  Lauris Blaus tõi omadele 9 punkti ja 10 lauapalli.

Justin Lamont Johnson viskas Liepaja eest 23 punkti ning kogus ka 6 lauapalli. 21 silma ja 7 lauapalli tõi Andraz Kavas. Torrance Rowe’i nimele jäi 16 punkti, võrdselt 11 silma lisasid Roberts Krastinš ning Eduards Hazners.

OlyBet Eest-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 12. detsembril nelja mänguga. TalTech võõrustab Tartu Ülikooli, Pärnu Sadam sõidab külla Valmiera Glass VIA-le ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits BK Ventspilsile ning Betsafe Jurmala kohtub BK Ogre võistkonnaga.