Võimas lõpuspurt tagas Paidele esiliigas magusa võidu

-Sass Karemäe | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti kolmapäeval selle aastanumbri esimene mäng, kus Tartu Ülikool/Kuremaa SK (1-10) võõrustas Paide Viking Window (4-7) meeskonda. Võimsa lõpu teinud Paide võttis väärt töövõidu tulemusega 82:80 (16:19, 19:22, 19:25, 28:14).

Esimesel poolajal olid juhtivamaks pooleks tartlased ning vaheajale mindi kodumeeskonna 41:35 eduseisul. Kolmandal veerandajal ei õnnestunud Paidel mängu murrangut tuua ja Joonas Anton Jürgensteini vedamisel kasvatasid väljakuperemehed otsustava mänguperioodi eel vahe 12-punktiliseks. Hannes Saare kolmene tõi 6:41 enne kohtumise lõppu tabloole numbrid 74:60, kuid külalised ei olnud viimast sõna veel öelnud. Järgmise kuue minuti jooksul ei saanud tartlased ühtegi punkti ning Paidel õnnestus 19:0 spurdiga mäng enda kontrolli alla saada (79:74).

Patrik Saal tabas 22 sekundit enne mängu lõppu kolmese, kuid Sass Karemäe vastas teisel pool väljakut kahe tabava vabaviskega ning Paide eduseis kasvas taas kahe korvini (81:77). Saali teine kolmene (80:81) ning Sten Olmre eksimus ühel vabaviskel (82:80) jättis kodumeeskonnale õhkõrna võidulootuse, kuid Jaanus Annoki lõpusekundil sooritatud kaugvise ei tabanud. Paide võitis lauavõitluse 48:31 ning teenis koguni 41 vabaviset. Tartu Ülikool kaotas vabaviskejoonel hinnalisi punkte, näidates kohtumise lõpuks vaid 50%-list tabavust (10/20). Esiliiga avavoorus jäi kahe meeskonna omavahelises mõõduvõtus samuti napilt peale Paide 69:66.

Sass Karemäe tõi Paide resultatiivseimana 18 punkti ja hankis 8 lauapalli. Siim Kams lisas 13 punkti ja 9 lauapalli. Sten Olmre arvele jäi 13 silma, 7 lauapalli ja 6 söötu. Karl-Kristjan Vaab kogus 12 punkti ja 6 lauapalli.

Tartlaste poolelt tõusis üleplatsimeheks Joonas Anton Jürgenstein 19 punkti ja 4 sööduga. Patrik Peemot kogus 13 silma, 5 lauapalli ja 6 söötu. Sten Lillemägi lisas 12 punkti ja 9 lauapalli ning Patrik Saal 11 punkti ja 7 lauapalli.

Neljapäeval võtab Rapla KK/Kohila (2-9) kodus vastu Tamsalu Los Toros/TalTechi (6-5).