VIDEO | Markus Laanemetsa sireenivise viis Reinar Halliku korvpallikooli võidule

-Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline | Foto: Ekraanitõmmis

Saku II liigas kohtusid kolmapäeval Eesti Maaülikool/Ülenurme (3-4) ja Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline (5-3). Ülenurmes toimunud mängu lahendus saabus koos lõpuvilega, kui Markus Laanemetsa korv tõi külalistele 62:60 (20:18, 19:18, 11:13, 12:11).

Võrdselt kulgenud avapoolajal oli suurimaks vaheks Reinar Halliku hoolealuste 35:25 edunumbrid teise veerandaja keskel. Poolaja lõpuks vähendas Maaülikool kaotusseisu 36:39-le. Kolmas mänguperiood kujunes kinniseks punkt-punkti mänguks ning viimasele vaatusele mindi vastu külaliste 50:49 eduseisus. Maaülikool tegi otsustaval veerandajal 9:0 spurdi ning läks 3 minutit enne kohtumise lõppu 60:54 juhtima. Paraku jäidki need väljakuperemeeste viimasteks punktideks. Külalised jõudsid Markus Laanemetsa tabavate vabavisete järel 33 sekundit enne lõpusireeni viigini. Pärast Maaülikooli möödaläinud kaugviset tõusis mängu kangelaseks Laanemets, kes tabas sireeni saatel võiduviske.

Võitjate tulemuslikem Markus Laanemets kogus mängu lõuks kaksikduublit tähistavad 20 punkti ja 12 lauapalli. Sarnase saavutusega sai hakkama ka Ülar Sala, kes kogus 18 punkti kõrvale 15 lauapalli. Oliver Villers lisas 10 punkti ning Artur Saariste noppis lauast 10 palli.

Maaülikooli kasuks viskas Ants Vaks 13 punkti ja hankis 7 lauapalli. Indrek Tolmann kogus 12 punkti (kolmesed 4/9) ja 3 vaheltlõiget. Anar Park lisas 11 silma, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. Märt Tolmuski kontosse jäi 10 punkti ja 7 lauapalli.