Üleplatsimees Rüütsalu punktid ja Posti söödud aitasid Pärnu Sadamal kaotusteseeria lõpetada

-Norman Rüütsalu | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti neljapäeval ära üks mäng, milles koduväljakul tegutsenud Pärnu Sadam võttis raske võidu Tallinna Kalev/TLÜ üle.

Pärnu Sadam – Tallinna Kalev/TLÜ 93:89 (20:24, 21:14, 23:23, 29:28)

Kalev/TLÜ pääses kolme minutiga 13:3 ette ning initsiatiivi hoides võideti avaveerand 24:20. Marko Stojadinovici kaugviskest viigistas Pärnu teise veerandaja alguses seisu 26:26 peale ja peagi viis Karl-Martin Kask kodumeeskonna ka ette. Lauris Blausi ja Jeremiah Daniel Paige’i eestvedamisel asus Pärnu mängu dikteerima ning poolajaks oli kodumeeskonna eduseis 41:38.

Kolmandat veerandaega alustas Kalev/TLÜ siiski 6:0 spurdiga, ent pärnakad vastasid 10:3 spurdiga. Mario Paiste kaugviskest pääsesid külalised 61:58 ette, aga Norman Rüütsalu kaks kolmepunktiviset aitasid Pärnu omakorda 64:61 juhtima. Korra paisus vahe ka üheksale punktile, kuid Kalev/TLÜ suutis mängus püsida ning 5.37 enne lõppu viigistas Michael Kyre Buchanan seisu 77:77 peale. Korra õnnestus neil nelja punktiga ette minna, misjärel tegi Pärnu 9:2. Üheksa sekundit enne matši lõppu tõi Ronald McGhee Kalev/TLÜ punkti kaugusele, aga otsustavatel hetkedel kolm vabaviset realiseerinud Märt Rosenthal tõi Pärnule magusa võidu ära.

Visketabavuses jäi Pärnu peale 54%-50%, aga lauavõitluse võitis Kalev/TLÜ 33:32 (ründelaud 14:11). Korvisööte andis Pärnu rohkem 24:15 ja pallikaotuseid tehti samuti rohkem 20:18.

Norman Rüütsalu viskas Pärnu parimana 21 punkti. Lauris Blaus lisas 18 ja Jeremiah Daniel Paige 14 silma. Märt Rosenthal tõi 13 punkti ja 5 lauapalli ning Siim-Markus Post 13 punkti, 6 lauapalli ja koguni 15 korvisöötu.

Kalev/TLÜ resultatiivseim oli Ronald McGhee 19 punktiga. Michael Kyre Buchanan lisas 18 punkti ja 10 lauapalli ning Karl-Johan Lips 16 punkti ja 7 lauapalli. Ran Andre Pehka järgnes 12 punktiga.

Eesti-Läti liiga jätkub reedel, 31. jaanuaril kahe mänguga, kui vastamisi on Rapla Avis Utilitas ja BK Ogre ning Riia VEF ja Valmiera Glass VIA.