Teist liigat valitsevale Keilale 69-punktine võit, Terminal Oil vandus alla Rae Kossule

-Andre Reinart | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval oli Saku II liigas võistlustules turniiritabeli paremik. Kui lähikonkurendid Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc ja Terminal Oil läksid vastamisi omavahel, siis liider Keila Korvpallikool purustas liiga punase laterna Iisaku Gümnaasium/RHKK-i lausa 69 punktiga!

Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc – Terminal Oil 82:67 (20:11, 21:19, 17:21, 24:16)

Lauavõitluses domineerinud (56:29) Rae Koss oli üle Terminal Oilist, kes tuli mängule vaid seitsme mehega. Viimase perioodi algul veel nelja punktiga kaotusseisus olnud Terminal Oil ei suutnud mängu lõpus enam kodumeeskonnaga sammu pidada ja vastu tuli võtta 15-punktiline kaotus. Ühtlaselt mänginud võitja eest tegi parima esituse Marek Einama, kelle arvele kanti 13 punkti, 11 lauapalli ja 6 vaheltlõiget. Ragnar Veismann ja Andres Andrei toetasid vastavalt 14 ja 13 silmaga. Kaotajatele tõi Jörgen Õigus 23 punkti, kõik 40 minutit rassinud Lauri Kask lisas 16 punkti ja 5 lauapalli.

Rae Koss (11-5) tõusis võiduga Terminal Oilist (11-5) mööda, liigatabeli teisele positsioonile. Sama saldoga Terminal Oil langes kolmandaks.

Keila Korvpallikool – Iisaku Gümnaasium/RHKK 103:34 (28:7, 29:7, 27:7, 19:13)

Teise liiga liider Keila Korvpallikool ei jätnud tabeli viimasele mitte mingisugust sõnaõigust. Mitmele põhimehele puhkust andnud Keila valitses Reinar Halliku Korvpallikooli vastu mängu kohe algusest peale, võites juba avapoolaja suurelt, 57:14. Edasine oli vaid vormistamise küsimus. Keila eest säras Andre Reinart võimsa kaksikduubliga – 35 punkti (sh kahesed 11/13) ja 15 lauapalli, lisaks 4 korvisöötu. Kevin Sepik lisas 22 silma ja 5 lauapalli ning Kevin Äkke toetas 21 punkti, 7 lauapalli ja 6 resultatiivse sööduga. Visketabavusega hädas olnud kaotajate parimana tõi Raldo Ootre 9 punkti.

Keila Korvpallikool (15-1) kindlustas teise liiga liidrikohta, seni vaid kaotusi tunnistanud Iisaku Gümnaasium/RHKK (0-16) jätkab 12 meeskonna seas viimasena.