Üleplatsimehena 36 punkti visanud Mažeika kukutas lisaajal kaugviskest Pärnu Sadama

-Martynas Mažeika | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases viimases mängus sai Tallinna Kalev/TLÜ leedulasest tagamehe Martynas Mažeika juhtimisel lisaajal jagu Pärnu Sadama meeskonnast.

Tallinna Kalev/TLÜ – Pärnu Sadam 102:99 (16:23, 31:14, 21:29, 19:21, 15:12)

Avaveerandi keskpaigas oli seis 11:11, misjärel tegi Pärnu Marko Stojadinovici eestvedamisel 10:3 spurdi ning serblase lähiviskest lõppes veerandaeg külaliste juhtimisel 23:16. Kolme järgneva minuti jooksul suutis Kalev/TLÜ 25:25 viigini jõuda ja Martynas Mažeika kaugviskest 28:27 ka ette minna. Kodumeeskond oli initsiatiivi haaranud ning Mažeika vabavisete järgselt lõppes poolaeg Kalev/TLÜ 47:37 juhtimisel.

Pärnu oli suurema osa kolmandast veerandajast tagaajaja rollis, aga seisult 56:64 tehti 10:2 spurt ning viimane neljandik algas Kalev/TLÜ kahepunktilisest eduseisust. Ligi neli minutit hiljem viis Lauris Blaus külalised 76.74 ka ette, aga Mareks Jurevicus vastas kaugviskega. Tasavägine heitlus jätkus ning 44 sekundit enne lõppu oli Mažeika viinud omad 87:85 juhtima. Pärnu käes oli seejärel pall, mitmel korral pääseti viskele ja võeti ründelauast pall. Lõpuks tabas korvi alt Siim-Markus Post, Kalev/TLÜ poolelt eksis kaugviskel Michael Balogun ning järgnes lisaaeg.

Posti ja Stojadinovici korvidest olid pärnakad kaks minutit enne lisaaja lõppu 97:94 juhtima läinud, ent Balogun vastas kaugelt ja Mažeika viis kodumeeskonna 99:97 ette. Pärnu ei suutnud järgnevast rünnakust punkte tuua ja Kalev/TLÜ-l oli võimalus veelgi eduseisu suurendada. Baloguni viske Blaus aga blokeeris ja Stojadinovic viigistas kiirrünnakust seisu 99:99 peale. Lõppsõna jäi ikkagi Kalev/TLÜ-le, kui kauge kolmepunktiviske saatis teele Mažeika, mis ka tabas, ning lõppseisuks kujunes 102:99.

Visketabavuses jäi Pärnu peale 50% – 42%. Lauavõitluse võitis Kalev/TLÜ 47:39 (ründelaud 19:11). Korvisööte andis rohkem Pärnu 33:20 ja pallikaotuseid tehti samuti rohkem 12:10.

Martynas Mažeika viskas Kalev/TLÜ eest 36 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Mareks Jurevicus kogus 16 punkti ja 8 lauapalli. Michael Balogun ja Karl-Johan Lips tõid võrdselt 14 punkti, kellest viimane võttis veel 8 lauapalli.

Marko Stojadinovic oli Pärnu resultatiivseim 28 punkti ja 6 lauapalliga. Lauris Blaus järgnes 25 punkti ja 6 lauapalliga ning Ivars Rihards Žvigurs lisas 19 punkti ja 6 lauapalli. Siim-Markus Post tegi kaksikduubli 16 punkti ja 14 korvisööduga.

“Asjad ei kulgenud nii lihtsalt, nagu oleks tahtnud. Ei olnud meeskondlikku klappi, nagu paaris viimases mängus. Me ei leidnud vaba meest üles ja üritasime ise punnitada. Kaitses jäime Stojadinoviciga hätta ja ta sai kindluse kätte. Eksimusi tuli igalt poolt kõvasti. [Vastaste keskmängija] Blaus on tegelikult viisakas mängumees, tal on hea ründearsenal ja ka kaitses väga tubli, kuigi paberi peal meil on justkui raskekaallased vastu panna. Oleks võinud maa-ala ka proovida, aga see läheb minu kapsaaeda. Mažeika on enesekindel. Tema vedas meid ja tänu temale selle mängu täna kätte ka saime. Aga kõik olid tublid ja siit võidukalt edasi, kuni tuleb jälle BC Kalev/Cramo vastu,” rääkis Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp Delfile antud intervjuus.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmine mäng ära teisipäeval, 10. detsembril, kui BC Valga-Valka/Maks&Moorits on võõrustamas BC Kalev/Cramot.