Üllatust ei sündinud: Rapla jäi avamängus VEF-ile kindlalt alla

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliigas tehti täna algust play-off mängudega, kus seitsmenda asetuse saanud Rapla Avis Utilitas jäi veerandfinaali avakohtumises koduväljakul 65:90 alla teise paigutusega Riia VEF-ile.

VEF alustas kohtumist 11:0 spurdiga, kuid seejärel sai mängu sisse ka Rapla ja 2.01 enne avaveerandi lõppu vähendasid Indrek Kajupanga vabavisked vahe neljale punktile – 9:13. Kümne mänguminuti järel oli kodumeeskonna kaotusseis siiski 12:18. Teise veerandi neljandaks minutiks oli vahe juba kahekordne – 16:32, misjärel võttis Rapla peatreener Toomas Annuk aja maha. Järgmise kahe minutiga tegid võõrustajad 5:0 spurdi, kuid kahekohaline vahe jäi püsima ning poolajaks oli Rapla taga 25:43.

Kolmanda veerandaja alguses tõi Dominique Hawkins kiiresti viis punkti, aga siis läks VEF taas oma teed. Rapla tegi kolmanda veerandi teises pooles küll 10:0 spurdi, kuid viimasele neljandikule mindi siiski 21-punktilises kaotusseisus 44:65. Joonas Šeini kaugvise 3.37 enne lõppu vähendas vahe korraks 14 punktile (63:77), aga sellest lähemale enam ei jõutud.

Rapla tabas viskeid väljakult 23/65 ehk 35%, Läti meeskonnal olid vastavad numbrid 37/73 ja 50%. Lauavõitluses jäädi riialastele alla 31:49.

Rapla resultatiivseim oli 14 punkti visanud Dominique Hawkins, kes võttis lisaks 4 lauapalli ja andis 2 korvisöötu. Ervins Jonats lisas 11 punkti, Ronald Delph ja Hunter Mickelson said mõlemad kirja 10 silma ning Indrek Kajupanga arvele jäi 7 punkti.

Üleplatsimehena tõi võitjate eest 16 punkti Glenn Cosey. Steve Zack toetas teda 15 punkti ja 9 lauapalliga ning Arturs Ausejs ja Mareks Mejeris lisasid kumbki 10 silma.

Korduskohtumine peetakse pühapäeval, 31. märtsil kell 19.00 Riias. Homme asuvad veerandfinaalide avamängudes vastamisi TalTech – BK Ogre ja Pärnu Sadam – BK Ventspils.