Janari Jõesaar ja Tenerife jätsid Meistrite liiga korduskohtumiseks kõik trumbid enda kätte

-Janari Jõesaar | Foto: Club Baloncesto 1939 Canarias

Janari Jõesaare kodumeeskond Tenerife iberostar pidi korvpalli FIBA Meistrite liiga veerandfinaali avamängus tunnistama võõrsil Jeruusalemma Hapoeli nappi 75:73 paremust.

Iisraeli tippklubi haaras poolajaks 45:36 eduseisu, aga Tenerife vastas võimsa kolmanda veerandajaga, mis võideti 23:10. Viimane neljandik algas nii külaliste juhtimisel ja kaks sekundit enne lõpuvilet oli seis 73:73 viigis. Nicolas Brussino tegi seejärel aga vea J’Covan Browni vastu ning aitas Hapoeli kahepunktilise võiduni.

Janari Jõesaarele usaldati mänguaega 14 minutit, aga punktiarve jäi avamata (kahesed 0/1, kolmesed 0/1). Statistikasse kogunes 3 lauapalli (neist 2 ründelauast) ja üks korvisöötu. Meeskonna parimaks kerkis Colton Iverson 20 punktiga. Hapoeli poolelt vastas J’Covan Brown samuti 20 silmaga.

Tenerife on veerandfinaali kordusmängus võõrustamas Hapoeli kolmapäeval, 3. aprillil. Vähemalt kolme punkti suurune võit viiks tiimi poolfinaali.