fbpx
Close

Väärt võidu saanud Lival BC tagamees: poleks suur traagika, kui me kaugele välja ei jõua

-Risto Merimaa ja Lival BC | Foto: Siim Semiskar

-Risto Merimaa ja Lival BC | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval oli Optibet Tallinna Rahvaliigas üheks huvitavamaks mänguks Lival BC (2-7) ja neist tabelis kõrgemal paikneva A Le Coqi (3-6) kohtumine, kus tänavu alles oma teise võidu saanud Lival BC mängis lõpus maha väga suure eduseisu, kuid suutis vaatamata sellele võita 77:70 (23:14, 21:15, 15:12, 18:29).

Ühel hetkel rohkem kui 20 punktiga ees olnud Lival lasi vastased veel ohtlikult lähedale, kuid viimastel minutitel suudeti siiski lõplikku lagunemist vältida.

“Vastane oli kaitses alguses passiivne ja me viskasime väljast sisse. Ilmselt tulid nad liiga pehmelt mängule,” selgitas võitjate poolel täpselt oma hooaja keskmise punktisumma ehk 11 silma kogunud Risto Merimaa Korvpall24.ee portaalile, kuidas neil õnnestus eest ära rebida.

Neljanda veerandi krahhi iseloomustas kolm kaugviset tabanud mees: “Vastased hakkasid maa-ala kaitset mängima, me ise kiirustasime ja ei liigutanud palli. Sinna taha jäi. Lisaks veel lollid otsused ja liiga palju pöörasime tähelepanu kohtunikele. Nagu ikka madalamates liigades kipub olema. Üritasin poisse maha rahustada minutilistel vaheaegadel, et mänguaeg saab enne otsa ja ega nad järgi ei jõua.”

Lival BC jaoks oli see võit väga oluline, sest vastasel juhul oleks meeskond jäänud üksinda tabeli lõppu. Nüüd jagatakse koos SkyMobile’i ja MGT Teamiga 2 võidu ja 7 kaotusega 10.-12. kohta.

“Mul on raske kommenteerida kogu hooaega, kuna olen ise nii vähe kohale jõudnud. Eks probleemiks ongi meeste kohalkäimine. Kui oleksime alati täiskoosseisus, siis võiksime vabalt kõigiga mängida. Paar põhimeest puudu, siis läheb juba raskeks – meil pole piisavalt pikka pinki. Keegi päris 40 minutit mängida ei taha, kuna mängitakse mitut liigat ja läheb raskeks,” võttis seni viies matšis meeskonda aidanud Merimaa senise hooaja kokku.

-Risto Merimaa | Foto: Siim Semiskar

BC Lival on liiga üks emotsionaalsemaid meeskondi ning Merimaa sõnul keerab üldiselt positiivselt mõjuv emotsionaalsus teinekord ka enda vastu: “Meil on emotsionaalsed tüübid. Olen ka ise suhteliselt emotsionaalne, aga siin võistkonnas pean mina olema see, kes mehi maha rahustab. Emotsioon on teatud hetkedel hea, aga seda peab kontrollima. Kuna meil ka kogenud mängijaid palju, siis eks emotsioonid võiks meil väiksemad olla. Noortest saab aru, aga mingist vanusest võiks juba maha rahuneda.”

Intervjuus kerkis üles ka harrastusliigades alati põnevaid vestlusi esile toov kohtunike teema. Merimaa arvates on ükskõik, millisel tasemel mängides alati samad probleemid. Reeglina on kohtunike vile okei, aga tekib igasuguseid eriarvamusi. “Kohtunikud on igal pool samasugused – nad teevad oma töö ära ja ega neil ei ole vahet, kes võidab,” arvas tagamees.

Suuri plaane Lival BC tagaliini üks liidreid põhiturniiri lõpu eel ei tee ning mingeid kohti välja lubama ei hakka: “Tuleme kokku ja mängime ning siis vaatame, kas jõuame kuhugi. Kui jõuame, siis on hästi, kui ei, pole ka hullu. Mõned mehed tahavad lihtsalt ennast liigutada, mõned käivad teiste liigade kõrvalt abiks. Poleks väga suur traagika, kui me ei jõua kuskile kaugele välja.”

BC Livali meeskonda näeb taas väljakul juba sel pühapäeval, kui Sõle spordikeskuses peetakse järgmised Optibet Tallinna Rahvaliiga mängud. Livali vastaseks on sel korral Omniva (2-6), kel samuti tabelis kaks võitu, kuid üks kaotus vähem.

scroll to top