VAATA | Avapoolaja edu maha mänginud U18 koondis sai EM-il teise võidu

-Eesti U18 korvpallikoondis | Foto: fiba.basketball

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste rahvuskoondis jätkas Rumeenias Oradeas peetavat Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri võidukalt, kui teises alagrupimängus alistati Šveits 64:60 (25:17, 18:13, 11:15, 10:15).

Indrek Visnapuu ja Heiko Rannula juhendatav Eesti koondis alustas kohtumist hästi ja võitis avaveerandi 25:17. Teisel veerandil pääsesid eestlased korraks isegi 18 punktiga ette (40:22), ent poolajavileks kahanes eduseis 13 silmale (43:30).

Kolmandal neljandikul jätkas Šveits vahe vähendamist ja veerandi lõpuks oli see üheksa punkti (54:45). Mängu lõpp kujunes pingeliseks. 20 sekundit enne lõppu oli Eesti eduseis vaid kolm punkti (63:60), kuid Ran Andre Pehka tabatud vabaviske järel tunti end juba kindlamalt ning sama seisuga kohtumine ka lõppes.

Eesti visketabavus mängust oli avapoolajal 51,6% (16/31), kuid kohtumise lõpuks langes see 38,6%-le (22/57). Šveits tabas viskeid väljakult 37%-lise täpsusega (25/67). Lauavõitluse kaotasid eestlased napilt – 42:44.

Teist päeva järjest oli Eesti resultatiivseim Ran Andre Pehka, kes sel korral viskas 13 punkti ja võttis 6 lauapalli. Kaspar Lootus toetas teda 10 punktiga ning Kerr Kriisa ja Joonas Riismaa said mõlemad kirja 9 silma. Kriisa oli ka meeskonna parim lauavõitleja ja söödujagaja, vastavalt 8 lauapalli ja 6 korvisööduga. Vastaste poolel oli resultatiivseim Thomas Salman 13 punktiga.

Pühapäevases mängus läheb Eesti koondis kell 20.45 vastamisi Bulgaariaga, kes on kaotanud mõlemad senipeetud kohtumised (75:84 Poolale ja 68:80 Belgiale).