fbpx
Close

Leemet Böckler ootab TalTechi treeninguid: Arbetilt saab olema väga palju õppida

Avatar
-Leemet Böckler | Foto: Siim Semiskar

Eestis oma vanuseklassi üheks liidermängijaks peetav Leemet Böckler (endise nimega Leemet Loik) on küll käed löönud Saint Mary’se ülikooliga, kuid veedab ühe vaheaasta enne USA-sse siirdumist TalTechi meeskonnas.

Eelmisel hooajal Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnas Gert Kullamäe ja Martin Müürsepa käe all korraliku hooaja teinud 18-aastane ja 198 cm pikkune Böckler sai Eesti-Läti korvpalliliigas 28 kohtumisega lõpuks kirja keskmiselt 21,4 minutit, 7 punkti, 2,9 lauapalli ja 1,1 resultatiivset söötu.

Mullu poole hooaja pealt Kalevist lahkunud Kullamäe alustab uut hooaega TalTechi peatreenerina ning samasse meeskonda liigub ka Böckler. “Põhjuseid, miks jätkan TalTechis, on tegelikult mitmeid, kuid kindlasti on üheks faktoriks ka Gert Kullamäe,” kinnitas noor mängumees Korvpall24.ee portaalile.

“Kullamäe võttis ühendust ning küsis, kas ma oleksin huvitatud. TalTech on komplekteeritud pigem noortest mängijatest, kellel kõigil treeningutel midagi tõestada. See kindlasti tuleb mu arengule kasuks,” vaatab Böckler algavale hooajale positiivselt peale.

Mullu meistriliiga tasemel kiire viskega silma jäänud ning noorteklassis ulmelist statistikat näidanud palluri sõnul oli tal võimalusi veel, kus vaheaastal mängida, kuid väga ta neid ei kaalunud. “Teadsin, mida Gert nõuab ning TalTech on mulle hea keskkond järgmise sammu astumiseks.”

“Kullamäega oleme veidi rääkinud, milline mu roll võiks võistkonnas olla, kuid lõpuks pean ise mängumees olema ning minutid välja teenima. Ma ei arva, et peatreener peaks mind niisama platsile panema. Tuleb trennis vaeva näha ning oma positsioonil kaaslastest parem olema. Küll siis mänguminutid ning ka õnnestumised tulevad,” teab Böckler, et kandikul keegi talle midagi ette tooma ei hakka.

Huvitav on see, et Böckleri positsioonil võtab ka järgmisel hooajal koha sisse vanameister Gregor Arbet, kes sarnase mängustiili poolest võiks sobida noormehele ideaalselt mentoriks. Ka peatreener Gert Kullamäe tõi TalTechi sotsiaalmeedias avaldatud lühikeses kommentaaris välja, et loodetavasti saavad selleks aastaks kokku õpetaja ja õpilane, vana ja noor.

“Ma arvan, et Gregorilt on väga palju õppida ning ootan juba huviga treeninguid. Kui eelmisel aastal (Tallinna Kalevis) olid meil samuti kogenud mängijaid võistkonnas, siis Arbetilt mängib minuga samal positsioonil. Kindlasti saan väga hea kogemuse ning õpin, kuidas olla võistkonnas teistele eeskujuks ning tegutseda liidrina,” soovib noormees sõimalusest võtta maksimumi.

scroll to top
Inline
Inline