Vehmanen parandas Soomes võimsalt punktirekordit ja kerkis üleplatsimeheks

-Kiur-Thomas Vehmanen | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Soome korvpallur Kiur Thomas Vehmanen tegi Soome kõrgliigas oma senise karjääri parima mängu, kui tema koduklubi Kauhajoki Karhu Basket kaotas 76:86 Salo Vilpasele.

Algkoosseisus alustanud Vehmanen teenis mänguaega 32 minutit ja viskas selle ajaga üleplatsimehena 26 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 5/10, vabavisked 3/3). Teist hooaega Soome kõrgliigas palliv 21-aastane tagamees oli seni visanud kõige rohkem kuus punkti mängus. Lisaks kogunes tema arvele kaks lauapalli ja meeskonna parimana viis korvisöötu. Negatiivse poole pealt läks protokolli kirja ka kaks pallikaotust.

Vaid kuue mehega mänginud Kauhajoki võitis kodusaalis peetud kohtumise avaveerandi nelja punktiga (21:17), aga poolajaks jäädi kaotusseisu (37:39), millest neil enam välja tulla ei õnnestunudki. Kolmanda veerandaja järel oldi taga juba 55:66.

Võitjate resultatiivseim oli pikaaegne Soome koondislane Mikko Koivisto, kes viskas 24 punkti ja hankis kolm lauapalli.

Enne tänast mängu käis Kauhajoki meeskond viimati väljakul 2. detsembril.

Turniiritabelis on nii Kauhajokil kui ka Salol nüüd kaheksa võitu ja neli kaotust, millega jagatakse kolmandat-neljandat kohta.