Veideman ja Hawkins juhtisid Rapla 26-punktilise võiduni Tartu üle

-Dominique Hawkins ja Aivar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga reedeses ainsas kohtumises alistas Rapla Avis Utilitas koduses Sadolin Spordihoones Tartu Ülikooli 97:71 (22:20, 17:18, 36:17, 22:16).

Rapla alustas kohtumist põhikolmiku – Rain Veidemani, Dominique Hawkinsi ja Hunter Mickelsoni – juhtimisel hästi ja avaveerandi viimase mänguminuti eel nautis kodumeeskond juba 22:13 eduseisu. Perioodi viimasel minutil tuli Tartu Ülikooli noor meeskond, eesotsas kogenud kapteni Julius Kazakauskasega, aga mängu tagasi ning veerandaja lõpuks vähenes tartlaste kaotusseis 2 punktini.

Teist veerandit alustas paremini Tartu võistkond, kes tegi 8:2 spurdi. Rapla poolel oli vastaste korvi all ohjeldamisega hädas Ronald Delph, kes teenis kolme minutiga kolm viga. Tartlased jätkasid mängu domineerimist ja neli minutit enne teise veerandi lõppu võttis raplalaste peatreener Aivar Kuusmaa seisul 28:33 aja maha. Meeskond naasis väljakule justkui ümber sündinud: Veideman viskas järjest 7 punkti, misjärel Hawkins lisas veel 4 silma ja Rapla võitis avapoolaja ühe punktiga 39:38.

Kodumeeskond pani oma paremuse maksma korviderohkel kolmandal veerandajal, mis võideti lausa 36:17 ja viimasele neljandikule mindi vastu juba 20-punktilises eduseisus. Viimasel veerandil kasvatas Rapla vahet veelgi ja lõpetas kohtumise 26-punktilise võiduga.

Raplal on nüüd turniiritabelis kirjas neli võitu ja kuus kaotust, Tartu Ülikool jätkab hooaega viie võidu ja nelja kaotusega.

Võitjate poolel tegid suurepärase esituse tagamängijad Rain Veideman (26 punkti, 3 lauapalli, 5 korvisöötu) ja Dominique Hawkins (23 punkti, 10 lauapalli, 8 korvisöötu). Kaksikduublini jõudis ka Hunter Mickelson, kes viskas 17 silma ja võttis 10 lauapalli. Indrek Kajupank sai võidumängus kirja 10 punkti ja 3 lauapalli.

Tartu Ülikooli resultatiivseim oli Kregor Hermet, kes viskas 23 punkti ja hankis 7 lauapalli. Julius Kazakauskas lisas 21 ja Märt Rosenthal 11 silma. Viletsat visketabavust näidanud Arnas Velicka piirdus sel korral 8 punktiga (kahesed 2/7, kolmesed 1/9, vabavisked 1/4).

“Ma loodan, et me saime siit üht-teist positiivset ja kindlasti me saime ka üht-teist, mida tuleks parandada. Aga kui nihuke mäng lõppeb sellise skooriga, siis peab rahul olema. Rahuloluks võib olla üks päev, siis peab jälle mõtlema järgmise vastase peale (Valga-Valka), kes minu meelest on läinud tõusvas joones ülesmäge,” rääkis Rapla peatreener Aivar Kuusmaa Delfi TV-le antud intervjuus.

Homme, 17. novembril peetakse OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas kaks kohtumist Läti klubide vahel, kus lähevad vastamisi BK Ventspils – Valmiera Glass ViA ja BK Ogre – BK Liepaja.