Tarvas noppis esiliigas kuuenda järjestikuse võidu, Tallinna Kalev tõusis tabelis teiseks

-Romet Käämer | Foto: Siim Semiskar

Reedel oli Saku I liigas tõsine tööpäev, võistlustules oli lausa kaheksa meeskonda.

Täiseduga RSK Tarvas (5-0) kohtus Rakveres Tartu Kalev/Estikoga (3-2) ning võttis hooaja kuuenda järjestikuse võidu 87:63 (23:9, 19:16, 23:22, 22:16). Mängu esimese kaheksa minutiga 21:4 juhtima läinud kodumeeskond võitis poolaja 17 punktiga ning ei lasknud kohtumise lõpuks tartlasi enam ohtlikult lähedale. Külalistele tegi tõsiselt muret mängu lõpuks kogunenud 30 pallikaotust, samuti lubati Tarval hankida enda lauast 16 palli.

Tarva eest viskasid kaheksa mängijat vähemalt 8 punkti, neist edukaim oli Martin Laandu 13 silma ja 5 lauapalliga. Renato Lindmets ja Mihkel Kurg tõid kumbki 11 punkti, Lindmets hankis ka 9 lauapalli. Rakvere meeskonna liider Kristo Saage arvele jäi täna 9 punkti, 6 lauapalli, 7 söötu ja 3 vaheltlõiget.

Marten Järvik oli 24 punktiga kaotajate poolelt üleplatsimees, Artur Liiv lisas enda kontosse kaksikduubli (10 punkti ja 14 lauapalli).

Karulaugu Spordikeskuses läksid vastamisi kaks tabelis kõrvuti asetsevat meeskonda. KA Tallinna Kalev/TLÜ (4-1) sai raske 70:60 (17:17, 21:15, 16:16, 16:12) võidu KK Viimsi/Noto (4-1) üle ning tõusis viie võiduga kuuest mängust teisele positsioonile. Tasavägine mäng kestis kolmanda veerandaja keskpaigani, kui külalised viskasid seisul 43:43 kaheksa vastuseta jäänud punkti. Viimasel neljandikul jõudis Viimsi 7 minutit enne kohtumise lõppu Gaspar Bibikovi kolmesest veel nelja punkti kaugusele (53:57), kuid mängu lõppfaasis olid Tallinna Kalevi mängumehed kindlamad.

Kiur Akenpärg oli 16 punkti ja 6 sööduga Tallinna Kalevi resultatiivseim. Kaksikduubliga hiilgas Roomet Käämer (15 punkti ja 10 lauapalli), Erik Lutsu arvele kirjutati 11 silma ja 7 lauapalli.

Viimsi meeskonda vedas Gaspar Bibikov 22 punktiga. Mihkel Allorg tõi 11 silma ning Kristjan Evart ja Joosep Indermitte (7 lauapalli) lisasid kumbki 10 punkti. Evartile läks kirja ka 11 lauapalli ning 5 vaheltlõiget, kuid Viimsi üks liidritest tabas väljakult vaid ühe viske üheksast üritusest.

Tamsalu Los Toros/TalTech (2-3) võttis koduplatsil vastu Tartu Ülikool/Kuremaa SK (0-5) ning sai kindla 82:60 (30:4, 11:28, 16:16, 25:12) võidu. Külalised olid mängu alguses skoori tegemisega tõsistes raskustes ning leidsid end 3:34 enne esimese veerandaja lõppu 0:18 kaotusseisust. Pärast kümmet mänguminutit särasid tablool harvanähtavad numbrid – 30:4. Teises setis said tartlased kindluse kätte ning tegid omakorda 6 minutiga  20:3 vahespurdi jõudes poolajaks 32:41 kaotusseisuni. Võrdse kolmanda veerandaja järel võttis Tamsalu otsustaval kümnel minutil siiski oma ning kirjutas tabelisse kolmanda võidu.

Eric Schmalz tõi Tamsalu parimana 21 punkti ja hankis 8 lauapalli. Aron Kuusik toetas võitjaid 12 silma ja 6 lauapalliga.

Tartu Ülikooli eest viskasid võrdselt 13 punkti Sten Lillemägi (lisaks ka 8 lauapalli) ning Märt Tralla (lisaks 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget).

Paide Viking Window (1-4) teenis hooaja teise võidupunkti, alistades koduväljakul BC Kalev/Cramo I (2-2) meeskonna 73:53 (20:18, 11:15, 23:10, 19:10). Mängu algus kulges tasavägiselt ning kumbki pool ei suutnud otsustavat spurti teha, esimese poolaja suurimaks vaheks jäi külaliste 6:0 algedu. Pärast pikemat vahepausi tõhustas Paide enda kaitsemängu ning hoidis kalevlased teisel poolajal 20 silma peal. Külalisi vedas alt kaugvisketabavus – 30-st viskest leidis korvi vaid 3 (10%).

Paide rünnakut vedasid peamiselt kaks mängumeest. Saamuel Rõigas kogus 24 minutiga 25 punkti, Sten Olmre lisas 21 silma. Siim Kams hankis lauast 11 palli, viskas 6 punkti ja andis ka 6 korvisöötu.

BC Kalev/Cramo I ridades tõid võrdselt 13 punkti Ardo Krass ning vanameister Mario Polusk. Kaksikduubliga sai hakkama Madis Soodla (12 punkti ja 10 lauapalli).