fbpx
Close

Veidemani endine koduklubi ihkab eestlast kui publiku lemmikut uueks hooajaks tagasi

Avatar
-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Itaalia väljaanne Gazzetta di Mantova kirjutas pühapäeval avaldatud artiklis, et Eesti koondise tagamängija Rain Veidemani vastu tunneb huvi Itaalia esiliigaklubi Mantova, kus mees mängis ka hooajal 2018/19.

28-aastane ja 192 cm pikkune Veideman mängis 2018/19 hooajal Mantova särgis 25 kohtumist ning kogus keskmiselt 33,1 minutit, meeskonna parimad 14,8 punkti, 2,9 lauapalli, 3,3 resultatiivset söötu ja 1,3 vaheltlõiget.

Uudises kirjutatakse Veidemani kohta: “Välismängijate rindel on üles kerkinud nimi Rain Veideman, kes on Mantova publiku poolt kõrgelt hinnatud.” Veel kiidetakse eestlase võimekust hakkama saada mõlemal tagamängijapositsioonil. Eestlase alternatiivina kaalutakse ka 34-aastast ameeriklast Nik Raiviot.

Esimese mängijana, kellega leping on juba sõlmitud, tuuakse välja Davide Bonacini nimi. Leegionäride kohta öeldakse veel: “Klubi üritab meeskonda jätta Kenny Lawsoni, aga kui see peaks ebaõnnestuma, siis alternatiividena kaalutakse Andy Ogidet, Brandon Sherrodi ja Maarty Leunenit.

Mantova meeskond oli hooaja katkestamise hetkel Serie A2 liigas 15 võidu ja 10 kaotusega idaregioonis viiendal positsioonil.

Veideman on Itaalia esiliigas mänginud viimasel neljal aastal. Debüüdi tegi ta 2016/17 hooaja lõpus Udines, kuhu siirdus BC Kalev/Cramost saapamaale alles märtsis. Samasse tiimi jäi ta ka järgnevaks hooajaks.

Viimased kaks hooaega on Veideman alustanud kodumaal, vastavalt Rapla Avis Utilitase ja Rakvere Tarva meeskondades ning poole hooaja pealt Itaaliasse siirdunud. Eelmisel hooajal viis tee eestlast just Mantovasse ja lõppenud hooajal Roma Eurobasketisse.

scroll to top
Inline
Inline