VIDEO | Jurkatamm ja San Francisco olid Golden State Warriorsi kodus võidukad

-Taavi Jurkatamm | Foto: AFP/Scanpix

Erinevates USA üliõpilasliigades käisid eile õhtul ja täna öösel väljakul mitmed Eesti noorkorvpallurid. Kõige huvitavama mängupaigaga tegi tutvust Taavi Jurkatamm.

Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kirja hooaja teise võidu, kui alistas külla sõitnud Princeton Tigersi 82:72. San Francisco juhtis tasavägiselt kulgenud avapoolaja järel 41:35 ning teisel mänguperioodil enam eduseisu käest ei lasknud. Vahetusmeeste pingilt sekkunud ning 17 minutit mänguaega saanud Jurkatamm viskas võitjate kasuks 2 punkti (kahesed 1/1) ja võttis 3 lauapalli. Negatiivse poole pealt tegi ta ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga.

Kohtumine toimus hiljuti avatud Chase Centeris, kus igapäevaselt peab kodumänge NBA meeskond Golden State Warriors. Kohapeal jälgis mängu 6892 pealtvaatajat.

NCAA kõrgeimas divisjonis oli võistlustules ka Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles, kes jäi võõral väljakul 69:75 alla South Alabama Jaguarsile. Konontšuki lähivise tõi Southern Missi 44 sekundit enne mängu lõppu vaid punkti kaugusele, kuid paraku jäi see külaliste viimaseks korviks. Algviisikus alustanud Konontšuk viibis väljakul 32 minutit, mille jooksul viskas ta 14 punkti (kahesed 4/4, kolmesed 2/5), võttis 2 lauapalli ja andis sama palju resultatiivseid sööte. Isiklikku punktirekordit parandas ta ühe silmaga. Negatiivse poole peale jäi üks pallikaotus ning 3 isiklikku viga.

San Francisco on võitnud mõlemad senised kohtumised, Southern Missil on kirjas võit ja kaotus.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis sai ühe võidu kõrvale teise kaotuse Ron Arnar Pehka kodumeeskond TIU Trojans, kes jäi võõrsil 67:93 alla Indiana Tech Warriorsile. Algkoosseisu kuulunud Pehka mängis 32 minutit ning kogus kehva visketabavuse juures 5 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/5, vabavisked 2/4). Tema arvele jäi ka 3 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

NJCAA kõrgeimas divisjonis teenis Johanna Eliise Tederi kodunaiskond South Plains Lady Texans järjekordse suurvõidu, kui alistas külla sõitnud Northwest Tech Lady Mavericksi 91:52. Teder pääses esimest korda oma ülikoolikarjääri jooksul algviisikusse ning kogus 23 mänguminutiga 3 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2, vabavisked 1/2), 2 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Võidurõõmu sai tunda ka Indrek Sunelik, kelle kodumeeskond Northwest Florida State Raiders alistas NJCAA kõrgeimas divisjonis kodus Coastal Alabama Eaglesi 94:65. Vahetusmängijate pingilt alustanud Sunelik pääses väljakule 29 minutiks, mille jooksul viskas ta 9 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 3/7, vabavisked 0/1), võttis 2 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Tema arvele kogunes ka 4 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Nii South Plains kui Northwest Florida State jätkavad täieseduga, olles kogunud vastavalt neli ja kolm võitu.

San Francisco – Princeton mängu tipphetked (Jurkatamme korv alates 1:02):