VIDEO | Prantsusmaa hiiglased panid U16 koondise vastu lõpuks paremuse maksma

-Gregor Kuuba | Foto: fiba.basketball

Eesti kuni 16-aastaste poiste rahvuskoondis kaotas Itaalias Udines toimuval A-divisjoni Euroopa meistrivõistluse turniiril kaheksandikfinaalis Prantsusmaale 44:70 (10:13, 18:18, 9:22, 7:17) ning jätkab heitlust kohtadele 9.-16.

Mängu alguses olid eestlased korvi all hädas vastaste pikkadega, eriti 218 cm pikkuse Victor Wembanyamaga, kes blokeeris avaveerandil nelja minuti jooksul neli pealeviset. Sellegipoolest kulges kohtumise algus tasavägiselt ja vaid mõned sekundid enne esimese veerandi lõppu oli seis viigis 10:10. Ka teine veerand möödus võrdses heitluses ja avapoolaja lõpuks oli Eesti taga 28:31.

Kohtumise saatus otsustati kolmandal veerandajal, kui eestlased ei tabanud enam kui kuue minuti jooksul ühtegi punkti ja prantslastel lasti seisult 37:37 teha 16:0 spurt. Enne viimast veerandit oldi taga 37:53 ning lõpuks kasvas vahe juba 26-punktiliseks.

Eesti koondise resultatiivseimaks kerkis 11 punkti visanud Gregor Kuuba, kes võttis lisaks ka 5 lauapalli. Kaspar Kuusmaa ja Ken-Martti Reinart lisasid mõlemad 10 silma ning Henri Veesaare arvele jäi 6 punkti ja 9 lauapalli. Prantsusmaa parim oli üleplatsimehena 23 punkti visanud Armel Traore.

Eesti visketabavus mängust oli 35,3% (18/51), Prantsusmaal 40,5% (30/74). Lauavõitlus kaotati 38:45 ja pallikaotusi tehti koguni 29 Prantsusmaa 14 vastu.

Eesti jaoks jätkub turniir kohtadele 9.-16. Kolm viimast koondist langevad järgmiseks aastaks B-divisjoni. Homme kell 19.45 algavas mängus minnakse vastamisi Horvaatia ja Iisraeli paari kaotajaga.