VIDEO | U16 koondis kaotas Türgile suurelt ning jäi EM-i alagrupiturniiril võiduta

-Eesti U16 korvpallikoondis | Foto: fiba.basketball

Itaalias Udines peetaval U16 vanuseklassi poiste A-divisjoni Euroopa meistrivõistluse turniiril jäi Eesti koondis oma alagrupis ainsana võiduta. Kolmandas ja viimases mängus jäädi 47:84 (13:33, 14:17, 6:17, 14:17) alla Türgile, kes lõpetas alagrupi täiseduga.

Jõuvahekorrad pandi paika kohe alguses, kui Eesti jäi juba avaveerandil 20-punktilisse kaotusseisu. Ka kogu ülejäänud kohtumine kulges Türgi dikteerimisel. Poolajavileks oli Eesti taga 27:50, kolmanda veerandi järel 33:67 ja mängu lõpuks kärises vahe lausa 37-punktiliseks.

Eesti poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Ken-Martti Reinart, kelle arvele kogunes 11 silma, 8 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu, enne kui ta viimase veerandi keskel viie veaga pingile langes. Gregor Kuuba ja Henri Veesaar said mõlemad kirja 9 punkti, Veesaare arvele jäi võistkonna parimana ka 9 lauapalli. Kaspar Kuusmaa ja Erik Pärnapuu lisasid kumbki 6 punkti.

Türgi resultatiivseimaks kerkis Nigeeria päritolu keskmängija Adem Bona, kes kogus 14 minuti ja 37 sekundi jooksul 14 punkti ja 6 lauapalli.

Eestlased tabasid mängust 20 viset 66-st ehk 30,3%, Türgil oli vastav näitaja 34/74 ehk 46%. Lauavõitluses jäädi alla 44:53.

Teisipäeval kell 19.45 kohtub Eesti kaheksandikfinaalis oma alagrupi võitnud Prantsusmaaga.