Viimasel veerandajal viskekindluse leidnud Tartu alistas suure võidu pealt mängule saabunud Rakvere

-Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus reedel üks mäng, milles Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas Rakvere Tarva meeskonda. Väljakuperemehed haarasid avaveerandiga kuuepunktilise edumaa, aga poolajaks oli seis 48:48 viigis. Kolmas veerandaeg kulges tasavägiselt, kuigi Rakvere pääses punktiga juhtima. Viimast neljandikku alustas Tartu aga 10:0 spurdiga ja kokkuvõttes saadi alles kolmapäeval Pärnu Sadamat 96:56 võitnud Rakverest 16 punktiga jagu.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Rakvere Tarvas 94:78 (25:19, 23:29, 20:21, 26:9)

Visketabavuses jäi Tartu peale 57% – 40%. Lauavõitluse võitis Rakvere 37:34 (ründelaud 14:5). Korvisööte andis Tartu rohkem 23:19, vaheltlõikeid tegi enim Rakvere 8:3. Pallikaotuseid kogunes Tartul 16, Rakverel 11.

Charles Barton kerkis Tartu parimaks 22 punkti, 4 lauapalli ja 12 korvisööduga. Hendrik Eelmäe sai kirja 15 punkti ning Jordan Capps 14 punkti ja 5 lauapalli. Emmanuel Wembi lisas 13 punkti ja sai kätte 12 lauapalli ning 13 punkti kogus veel ka Sverre Aav. 12 punkti viskas Oliver Suurorg, kes võttis veel 4 lauapalli ja andis 6 korvisöötu.

Kristaps Gluditis oli Rakvere resultatiivseim 25 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisööduga. Riley Hayes tõi 15 punkti ja 5 lauapalli, Tormi Niits 13 punkti ja 6 lauapalli ning Devin Harris 11 punkti, 6 lauapalli ja 8 korvisöötu.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 13. veebruaril, kui Rapla Avis Utilitas kohtub Tallinna Kalev/TLÜ-ga ning Valmiera Glass/VIA heitleb BK Ventspilsiga.