Kalev/Cramo kaotas Ühisliigas õnnetu teise poolajaga kindlalt Permile

-Devin Thomas ja Marcus Keene | Foto: BC Kalev/Cramo

Reedel pidas BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas korduskohtumise Permi Parmaga. Kui teisipäeval jäi võidust pisut puudu, siis täna otsustas mängu saatuse kolmas veerandaeg. Avapoolajal 15-punktilises eduseisus olnud Cramo kaotas teise poolaja koguni 25:53 ning kogu kohtumise 72:85 (26:18, 21:14, 11:29, 14:24).

Kodumeeskond sai avaminutitel paremini minema, juhtides Mareks Mejerise kaugviske järel 13:9. Seejärel said Cramo mängijad rünnakul kindluse kätte ning 17:3 spurdi toel võideti avaveerandaeg 26:18. Korraliku partii tegid vahetusest sekkunud Kregor Hermet ning Janis Kaufmanis, kes viskasid vastavalt 9 ja 5 punkti.

Teisel veerandajal jätkasid külalised hea rütmiga nii kaitses kui ka rünnakul. Kui punktide eest hoolitses peaasjalikult Marcus Keene, siis kaitses hiilgas vaheltlõigetega Martin Dorbek. Keene`i kaugvise 19 sekundit enne poolajapausi kasvatas kalevlaste eduseisu 15-punktiliseks. Cramo sooritas poolajaga 9 vaheltlõiget ning tabas väljakult 64%-liselt.

Pikemalt puhkepausilt naastes muutus mängupilt kardinaalselt. Permi klubi aktiivne kaitse lõi külalistel mängurütmi katki ning initsiatiivi endale võidelnud Parma jõudis 14:0 vahespurdiga mängu tagasi. Kalevlased olid raskustes viskekohtade leidmisega, mida ilmestasid veerandajal tehtud 9 pallikaotust. Otsustava mänguperioodi eel 3-punktilise eduseisu kätte võidelnud Parma viskas kolmandal veerandajal koguni 29 punkti.

Neljandat veerandaega alustas kodumeeskond kolme tabava kolmesega ning kuigi Cramo jõudis korraks kuue silma kaugusele (64:70), ei suudetud Permi hoogu enam peatada. Vastaste järjekordne vahespurt (11:0) võttis kalevlastelt viimasegi võimaluse mängu pööre tuua. Kuigi Cramo lõpetas kohtumise korralike viskeprotsentidega (kahesed 51%, kolmesed 52%), siis koguti Permi aktiivse pressingu vastu 25 pallikaotust, millest Parma mängumehed tootsid 27 punkti.

Marcus Keene oli 25 punktiga traditsiooniliselt Cramo suurim korvikütt, kuid terav tagamees tegi ka 5 pallikaotust. Kahekohalise punktisummani jõudis veel vaid Kregor Hermet, kes 12 minutiga viskas 11 silma. Avaveerandajal kulmu tohterdama pidanud Janari Jõesaar lisas 8 punkti, Janis Kaufmanis 7 ning Devin Thomas 6 punkti ja 8 lauapalli. Martin Dorbek sai kirja 5 punkti, 5 vaheltlõiget ja 5 pallikaotust.

Permi ridades tabas sisuliselt ilmeksimatult leedulane Adas Juškevicius, kes tõi meeskonna parimana 24 punkti (kolmesed 5/5, vabavisked 9/9). Boris Savovic lisas 13 punkti ning Mareks Mejeris (9 lauapalli, 4 blokki) ja Eigirdas Žukauskas kumbki 10 punkti.

Kalev/Cramo (3-12) jätkab tabeli eelviimasena ning kohtub mängugraafiku kohaselt järgmises kohtumises 1. märtsil võõrsil Astanaga (4-11).