Pikalt pausilt naasnud esiliiga uueks liidriks tõusis Keila alistanud Tartu Kalev/Estiko

-Tartu Kalev/Estiko | Foto: Siim Semiskar

Ligi kahekuusel mängupausil olnud Saku I liiga jätkus täna Tartus, kus kodumeeskond Kalev/Estiko alistas Keila Korvpallikooli 89:70 (24:15, 24:19, 19:21, 22:15). Ühe kaotuse kõrvale üheksanda võidu teeninud Tartu tõusis ühtlasi ka esiliiga uueks liidriks.

Tänases mängus kohe avaveerandist juhtohjad haaranud kodutiim Tartu võitis esiliiga debütandi Keila vastu esimese perioodi 24:15 ja kasvatas poolajaks eduseisu 14 punktile (48:34). Kolmanda veerandaja napilt võitnud Keila jõudis korraks veel viie punkti kaugusele (59:54), kuid otsustavale neljandikule mindi siiski vastu Kalev/Estiko 67:55 eduseisus. Viimasel perioodil külalised enam ohtu ei kujutanud ja lõppseisuks vormistati 89:70.

Visketabavuses jäi Tartu peale 43% – 38%. Lauavõitluse võitis Tartu 49:36 (ründelaud 18:11). Kui korvisööte jagas Tartu rohkem 24:14, siis vaheltlõigetes jäi 9:8 peale Keila. Pallikaotuseid kogunes mõlemal võrdselt 15.

Tosina meeskonna seas kümnendal kohal asuva Keila (2-9) eest tõi parimana 25 punkti Conrad Sengbusch. Kristen Kasemets toetas 16 punkti, 6 lauapalli ja 5 vaheltlõikega ning Kevin Äkke ja Rauno Meerits kumbki 12 silmaga. Meeritsalt lisaks veel 11 lauapalli.

Võitude-kaotuste arvestuses KK Viimsi/Notoga ühele pulgale tõusnud, kuid tänu omavahelise mängu võidule liidriks kerkinud Tartu Kalev/Estiko (9-1) eest tegi 25 punktiga enim skoori Joosep Russak, kes jagas kaaslastele ka 6 tulemuslikku söötu. Artur Liiv sai 10 punkti ja koguni 17 lauapalliga kirja kaksikduubli ning Jano Kunts lisas 13 punkti.