Wildix/Esecom pööras viimase veerandiga mängu enda kasuks

-Wildix/Esecom | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliiga II divisjonis alistas Wildix/Esecom viimasel veerandil mängu käest andnud Retlar/BC Forwardsi. Võidud teenisid ka Eelviimased ja West Tallinn, kes said jagu vastavalt Keskturu Kossuklubist ning BC Connectionist.

Wildix/Esecom – Retlar/BC Forwards 69:60 (16:18, 14:16, 14:12, 25:14)

Avapoolaja 34:30 võitnud Retlar/BC Forwards oli kolmanda veerandi järel veel 2 silmaga ees, kuid viimasel neljandikul pani oma paremuse maksma Wildix/Esecom, kes võttis 9-punktilise võidu.

Võitjate resultatiivseim oli Alar Sala, kes viskas üleplatsimehena 21 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudsid Wildix/Esecomi poolel veel Karel Kutser 17 ja Mihkel Loot 14 punktiga. Maarjus Kirs ja Urmas Ruus lisasid vastavalt 8 ning 7 silma. Retlar/BC Forwardsi parimad punktitoojad olid Rain Aun 18, Madis Laas 12 ja Taavi Kõiv 9 punktiga.

Liigatabelis 5. kohal asuval Wildix/Esecomil on nüüd kirjas 5 võitu ja 2 kaotust, Retlar/BC Forwards on 4 võidu ja 4 kaotusega 6. positsioonil.

Eelviimased – Keskturu Kossuklubi 86:49 (23:17, 15:12, 21:10, 27:10)

Poolajapausile 38:29 eduseisus läinud Eelviimased jätkasid vahe kasvatamist ka teisel poolajal ning võtsid Keskturu Kossuklubi üle koguni 37-punktilise võidu.

Võitjate parim oli üleplatsimehena 19 punkti toonud Oskar Tammiste. Kristjan Einroos toetas teda 14, Tanel Vee 13 ja Riho Usar 8 silmaga. Keskturu Kossuklubi parimad punktitoojad olid Andreas Rosenfeld 17 ja Seiko Kuik 14 punktiga. Hannes Tasso sai kaotusmängus kirja 6 punkti.

Eelviimased jätkavad 6 võidu ja 1 kaotusega 2. kohal, Keskturu Kossuklubi on kaotanud kõik 7 seni peetud kohtumist.

West Tallinn – BC Connection 63:55 (20:14, 20:15, 10:9, 13:17)

Kohtumist alustas paremini West Tallinn, kes juhtis kolmanda veerandaja järel 50:38. Viimasel neljandikul suutis BC Connection vahet küll pisut vähendada, kuid pidi lõpuks siiski vastu võtma 8-punktilise kaotuse.

West Tallinna poolelt kerkis üleplatsimeheks Morgen Pärnsalu, kes viskas võidumängus 14 punkti. Randel Kool ja Marcus Moosar lisasid kumbki 10 ning Georg-Mihkel Kodi 9 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli Rainari Argel 13 punktiga, Martin Rootare sai kirja 11 ning Maarjo Senipalu ja Mirko Senipalu mõlemad 7 punkti.

West Tallinn on sel hooajal kogunud 2 võitu ja 4 kaotust ning jätkab liigatabelis 9. kohal, vaid koha võrra madalamal asuval BC Connectionil on 7 mängu järel võiduarve endiselt avamata.

II divisjoni tabeliseisu näeb SIIT.

Tallinna Rahvaliiga II divisjoni mängud jätkuvad laupäeval, 12. jaanuaril, kui omavahel lähevad vastamisi LakiLakid – Morsad, Nordauto – West Tallinn ja Coop/Mefab – Retlar/BC Forwards.