fbpx
Close

3×3 Rakvere Open turniir võib tuua Kotsar vs Nurger vastasseisu

-Rauno Nurger | Foto: AFP/Scanpix

-Rauno Nurger | Foto: AFP/Scanpix

Eesti 3×3 korvpalli jaoks toimub sel laupäeval “3×3 Rakvere Open 2018” turniiril ajalooline sündmus, kus esmakordselt mängivad ühel võistlusel nii Maik-Kalev Kotsar kui ka Rauno Nurger.

Kotsar mängib Ballzy/Tallinn nime all Eesti 3×3 rahvuskoondise ridades, kus lisaks Kotsarile asuvad A-alagrupis võistlustulle Joonas Järveläinen, Martin Dorbek ja Jaan Puidetit asendav Oliver Metsalu. Rauno Nurgeri kutsus oma tiimi harrastajatest koosnev Keila võistkond MT Viik Sport, kus lisaks Nurgerile on tiimis veel Marko Viik, Tanel Viik ja Ove-Kristjan Kallas, kes alustavad mänge E-alagrupis, kus favoriitideks võib pigem pidada Mulkide võistkonda, milles mängivad Illimar Pilk, Heigo Erm, Renato Lindmets ja Kristjan Evart, kirjutab tanavakorvpall.ee

Viimane kord, kui Rauno Nurger mängis 3×3 formaati võistlustingimustes oli 2011. aastal Riminis, kus esimestel FIBA U18 3×3 maailmameistrivõistlustel tõi ta koos Rait-Riivo Laane, Kustas Põldoja ja Martin Paasojaga Eestile U18 noormeeste arvestuses senini kõrgeima ehk 4. koha.

Teoreetiliselt on võimalik, et “3×3 Rakvere Openil” võib play-offis näha ka “Kotsar vs Nurger” vastasseisu, kuid selleks peab MT Viik Sport esmalt alagrupist edasi pääsema ning 26 võistkonna seas võib see kõige varasemalt juhtuda alles poolfinaalis.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul võiks iga Eesti kossufänni laupäevane Rakvere 3×3 etapp korralikult pöördesse ajada, kuna Rakveres näeb laupäeval täiesti tasuta kuidas Eesti saalikorvpalli tipud 3×3 formaati mängivad. “Ise kavatsen erilise huviga jälgida, kuidas nädal tagasi saalikorvpallis Eesti meistriks tulnud Martin Dorbek 3×3 vastaseid töötlema hakkab.”

Kimmeli sõnul on sel laupäeval toimuv Rakvere etapp ainus kord, kui 3×3 tänavakossu mängivad sel suvel Eesti pinnal nii Maik-Kalev Kotsar, Rauno Nurger kui ka Martin Dorbek, kes kõik suunduvad juuni keskpaigast juba Eesti 5×5 saalikoondise trennidesse.

Kaugeim 3×3 võistkond tuleb Rakverre mängima Novosibirskist. Mängud peetakse Rakvere kunstmurustaadioni kõrval asuvatel tartaaniga kaetud väliväljakutel ehk ühtegi 3×3 mängu ei mängita Rakveres seekord asfaldil.

U18 noormehed mängivad seekord koos meestega ühes sarjas, kuid seda eraldi arvestuses F-alagrupis. Alagrupi parimad 2 noortetiimi saavad proovida kätt ka meeste vastu. Lisaks toimub eraldi sari U15 noormeestele.

3×3 Rakvere Open 2018 võistluste alagrupid ja ajakavad leiab FIBA3x3 lehelt.

scroll to top