fbpx
Close

Matthias Tass oleks üliõpilasturniiril tahtnud astuda Toomas Raadiku jälgedes

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

TTÜ korvpallimeeskond esindas taaskord Eestit üliõpilasturniiril ISBL. Viimasel kahel aastal on turniir võidetud, kuid seekord tuli Moskvas leppida seitsmenda kohaga.

Kolmeliikmelises alagrupis oli TTÜ esmalt 82:58 üle Kasahstanist ning kuigi Serbiale jäädi 64:76 alla, pääseti kahe parima tiimi seas edasi veerandfinaali. Venemaa esindusmeeskonna vastu ei saadud ja turniir jätkus 5.-8. koha mängudega. Poolalt saadi kindel 93:72 kaotus, aga Bosnia ja Hertsegoviina alistati lõpetuseks 103:59.

“Seitsmenda kohaga ei saa kindlasti rahul olla, kui mõelda, et TTÜ on viimased kaks aastat ISBL-i võitnud. Meil olid kõik võimalused olemas ja teekond poleks tohtinud veerandfinaalis lõppeda,” sõnas võistkonna üks liidritest Matthias Tass Korvpall24.ee portaalile resoluutselt.

Turniiri võitis Venemaa esimene meeskond, kellel tuli poolfinaali pääsuks seljatada just TTÜ. Esimesed kolm veerandaega möödusid tasavägiselt, kuid viimase neljandiku kaotasid eestlased 12:28. “Arvan, et pärast kolmandat veerandaega sai meil energia otsa ja ei suutnud terve mängu jooksul nende tempos püsida. Neljandal veerandajal hakkasid nende rünnakud veelgi enam õnnestuma ning me ei tabanud viskeid. Sealt vahe tuligi ja ei suutnud seda tagasi mängida,” rääkis Tass 65:86 kaotuse kohta. “Meil oli igas mängus reaalne võimalus võita. Sellist kohtumist ei olnud, kus vastane oli meist selgelt üle.”

TTÜ resultatiivseimaks tõusiski Tass, kogudes viie mänguga keskmiselt 13,8 punkti ja 8 lauapalli. Vaatamata sellele tõdes ta, et varu jäi veel. “Isiklikus plaanis ütlen, et oma esitustega ma rahule ei jäänud. Oleks võinud vabalt Toomas Raadiku jälgedes käia ning teha pidevalt 20 punkti ja 20 lauapalli mänge. See turniir polnud mu jaoks õnnestunud. Low-postis, enda parimas elemendis, tabasin kõikide mängude peale vaid paar viset.”

scroll to top