fbpx
Close

Kellega peab Henri Drell NBA talendilaagris tähelepanu nimel võitlema?

-Henri Drell | SK Fotoart Kilian Schmitt

-Henri Drell | SK Fotoart Kilian Schmitt

Kirjutasime äsja, et Saksamaa klubi Bambergi noortesüsteemi kuuluv 18-aastane ja 205 cm pikkune tagamängija Henri Drell kutsuti 2.-5. juunil Itaalias, Trevisos toimuvasse NBA Elite International Campi, kus parimaid Euroopas mängivaid korvpallureid saavad hinnata suur hulk NBA skaute ja asjamehi.

Kui juba tänavu draftikõlbulikud olevad mängijad olid nimeliselt varem teada, siis nüüd sai selgeks ka 12-meheline nimekiri 2000. ja 2001. aastal sündinud mängijatest, kes saavad võimaluse endale juba nüüd talendilaagris nime teha. Laagri päevakavas on erinevad testid ja treeningud ning ka 5-5 korvpall, kus oma generatsiooni parimad Euroopa pallurid saavad ennast proovile panna USA eakaaslaste vastu.

Lisaks Drellile on noorematest meestest kutsutud ka senegallasest tsenter Biram Faye (Gran Canaria), Prantsuse ja USA kodakondsusega äär Killian Hayes (Cholet Basket), venelasest äär Nikita Mihhailovski (Saratovi Avtodor), senegallasest äär Amar Sylla (Madridi Real), lätlasest tagamees Arturs Zagars (Badalona Joventut), kreeklasest äär Nikos Rogkavopoulos (Ateena AEK), prantslasest tagamängija Theo Maledon (Pariisi Insep), venelasest tsenter Pavel Zahharov (Peterburi Zenit), serblasest äär Aleksej Pokusevski (Pireuse Olympiakos), prantslasest tagamängija Malcolm Cazalon (Villeurbanne’i Asvel) ja leedulasest äär Deividas Sirvydis (Vilniuse Lietuvos rytas).

“Isiklikult tean ja olen korduvalt mänginud Baltikumi meeste Zagarsi ja Sirvydise vastu ning ka Syllaga olen platsil kohtunud. Ülejäänud mehi tean, aga pole veel isiklikult kohtunud,” kommenteeris Drell Korvpall24.ee portaalile seda nimekirja.

“Zagars on tagamees, hea poiss. Sirvydis on enam-vähem mängijana minutaoline leedukas. Sylla on korvialune, rohkem selline “number nelja” mees. Kuulduste järgi peaks kõige kõvemaks meheks olema Killian Hayes, aga eks mulle on seal kõik konkurendid, kuna peab võitlema aja eest väljakul,” lisas reedel Eestist Itaaliasse siirduv Drell.

scroll to top