fbpx
Close

NBA talendiaalgrisse kutse saanud Henri Drell: rebisin rõõmust särgi seljast!

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Saksamaa klubi Bambergi noortesüsteemi kuuluv 18-aastane ja 205 cm pikkune tagamängija Henri Drell sai suure tunnustuse osaliseks, kui ta kutsuti 2.-5. juunil Itaalias, Trevisos toimuvasse NBA Elite International Campi. See näitab, et eestlase tehtav töö ja tema mängitav korvpall on kõige kõrgemal tasemel silma jäänud.

Tegemist on 2003. aastal esmakordselt toimunud ja pikka aega Adidase nime kandnud talendilaagriga, kus Euroopa parimatel noormeestel on võimalus ennast NBA klubide vaatevälja mängida. Hiljuti läbis laager aga brändimuutuse, kuna Adidas sattus USA-s seoses kolledžikorvpalliga skandaalidesse.

“Mulle kirjutas üks NBA asjaajaja, kes õnnitles ja ütles, et olen valitud Euroopa parima 12 omavanuse mängija sekka ja kutsutud NBA Elite International Camp laagrisse,” sõnas Drell Korvpall24.ee portaalile.

Tänavusel hooajal Euroliiga noorteturniiri ühel etapil suurepäraste esitustega silma paistnud eestlasest noorkorvpallur selgitas, mida need neli päeva Trevisos tehakse: “Seal viiakse läbi kõiksuguseid katseid, treeninguid erinevate NBA individuaaltreeneritega ja lõpuks need Euroopa 12 parimat meest mängivad USA parima 12 eakaaslase vastu treeningmängu. Saal peaks paksult NBA skaute täis olema.”

Omavanuste Euroopa üheks talendikamaks mängijaks peetav Drell oli loomulikult kutse üle väga rõõmus: “Kui kutse läbi lugesin, olin šokis ja jooksin toast välja, rebisin särgi seljast ning läksin seda tiimikaaslastele ja treenerile näitama.”

“Ma andsin neile oma vastuse 30 sekundiga,” kinnitas Drell, et temal otsuse kaalumine väga pikalt aega ei nõudnud.

NBA Elite International Camp on üritus, mis peaks aitama NBA klubidel teha paremaid otsuseid mängijate draftimisel. Laagris pööratakse tähelepanu nii mängijate tervislikule seisukorrale, tehakse intervjuusid, mõõdetakse mängijate erinevaid näitajaid ning testitakse füüsilisi võimeid.

Laagri põhiliseks osaks on juba tänavu draftikõlbulike mängijate tegevused. Lisaks neile on kutsutud ka 12 nooremat Euroopa pallurit, kelle hulka kuulub ka Drell. Nooremad mehed peaksid siis endale skautide hulgas tuleviku jaoks nime tegema.

Viimase kümne aasta jooksul on kõigist EuroCampil osalejatest NBA draftis valituks osutunud 73 mängijat, mis tähendab, et see on klubide skautide jaoks üks suurema tähtsusega üritus, kuna korraga on nii palju potentsiaalseid NBA mängijaid ühes kohas.

Varasemate aastate laagrites osalejatest on seni NBA-s suutnud läbilöögini jõuda näiteks Goran Dragic, Rudy Gobert, Clint Capela, Isaiah Thomas ja Brandon Ingram.

Juba tänavu drfatikõlbulike Euroopa mängijate nimekirja, kes Trevisosse kohale on lubanud tulla, leiab SIIT. Noormeestel oli Drelli sõnul aega oma osalemisest teada anda kuni 22. maini, seega täisnimekirjad peaksid ametlikult ilmuma eeldatavalt kolmapäeval.

scroll to top