Andersoni klubi alustas Euroliigat napi võiduga, Pokk tähistas euromängus 32-punktist võitu

-Mailis Pokk | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiskoondislased Merike Anderson ja Mailis Pokk alustasid tänavust eurohooaega võidukalt, kui nende koduklubid teenisid kolmapäeval peetud avakohtumistes võidud naiste Euroliigas ja Eurocupis.

Andersoni koduklubi Braine Mithra Castors kohtus naiste Euroliiga hooaja avamängus kodus Itaalia võistkonna Schio Familaga. Eestlanna koduklubi alustas kohtumist hästi ja võitis avaveerandi 17:11. Järgmised kaks perioodi kulgesid tasavägiselt ning viimasele neljandikule mindi vastu veel 5-punktilises eduseisus. Otsustava viimase veerandi alguses tegi Schio 10:0 spurdi ning asus kohtumist 52:47 juhtima, kuid Braine tuli mängu tagasi ja teenis napi 63:60 (17:11, 16:17, 14:14, 16:18) võidu. Pingilt mängu sekkunud Anderson viibis väljakul veidi enam kui 5,5 minutit, kuid punktiskoori tal selle ajaga avada ei õnnestunud. Eesti naiste koondise kauaaegse liidri kontosse jäi üks mööda visatud kahepunktivise ja 2 viga.

Poki koduklubi Landes Basket võõrustas naiste Eurocupi hooaja avamängus belglaste Sint-Katelijne-Waveri naiskonda. Mängu kolmandal minutil skoori avanud Landes võitis avaveerandi seisuga 27:11 ning poolajale mindi juba 28-punktilises eduseisus. Teisel poolajal edu käest ei lastud ja eestlanna koduklubi võitis kohtumise kindlalt 80:48 (27:11, 25:13, 13:11, 15:13). Kahel korral Eesti parimaks naiskorvpalluriks valitud Pokk teenis mänguaega 17,5 minutit ning viskas selle ajaga 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/2, vabavisked 3/4). Lisaks sai eestlannast ääremängija kirja 5 lauapalli, ühe korvisöödu ja 2 viga.

Anderson ja Braine võõrustavad teises voorus 31. oktoobril prantslaste Lille ESBVA naiskonda ning Pokk ja Landes kohtuvad samal päeval võõrsil teise Prantsusmaa klubi Tarbese Gespe Bigorrega.