Rauno Meeritsa 37 punkti vedasid Kalev/Cramo esiliigas võidule, liider Tarvas alistas Viimsi

-Rauno Meerits | Foto: Siim Semiskar

Reede õhtu kujunes Saku I liigas taaskord mänguderohkeks. Liidrikohal asuv RSK Tarvas ei vääratanud KK Viimsi/Noto vastu, võidud noppisid veel BC Kalev/Cramo I, G4S Noorteliiga ja Tamsalu Los Toros/TalTech.

BC Kalev/Cramo I (4-9) vs Rapla KK/Kohila (2-12) 100:90 (31:16, 21:24, 26:19, 22:31)

Esimese veerandaja lõpus tegi kodus mänginud Cramo 11:0 spurdi ning hoidis tekkinud eduseisu poolaja lõpuni (52:40). Kolmandat veerandaega alustasid väljakuperemehed 10:0, kustutades sellega lõplikult Rapla võidulootused. Lahtises mängus viskasid külalised viimasel neljandikul küll 31 punkti, ent kalevlaste võidus kahtlust ei tekkinud.

Cramo särgis tegi võimsa etteaste Rauno Meerits, kes kogus üleplatsimehena 37 punkti (visked väljakult 15/20) ja hankis 10 lauapalli. Muljetavaldava kaksikduubli sai kokku ka Madis Soodla (18 punkti, 17 lauapalli), Ardo Krassil (15 punkti, 9 söötu) jäi sellest natuke puudu. Sten Roosaar lisas 12 ning Karl-Peeter Junk (7 lauapalli) 10 punkti.

Raplat vedas Kustas Põldoja 33 punkti ja 11 lauapalliga. Gregor Ilves tõi 12 silma, Markus Ruubeli kontosse jäi 11 punkti, 9 lauapalli ja 5 söötu.

G4S Noorteliiga (7-6) vs Betoonimeister/Tskk/SK Nord (6-8) 67:62 (15:17, 17:15, 17:13, 18:17)

Nordi Spordihoones lõppes avapoolaeg võitlusliku viigiga 32:32. Kolmandal veerandajal olid juhtivamaks pooleks külalised, kes peamiselt hea kaitsemängu toel võtsid otsustavale veerandajale kaasa neljapunktilise edu. Neljandal mänguperioodil jätkus nauditav heitlus, mis kulmineerus 26 sekundit enne lõpuvilet. Seisul 61:63 oli jaanuarikuu esiliiga parimaks mängijaks tunnistatud Siim Lauril kasutada kaks vabaviset ning võimalus mäng viigistada. Kogenud mängumees eksis teisel viskel ning järgnenud olukorras kasvatas Illimar Raiendi korv Noorteliiga eduseisu 65:62-le. Tiitlikaitsjad ei suutnud aga minutilise mõttepausi järel 5 sekundiga palli mängu panna ning külalised vormistasid kahe vabaviskega mängu lõppseisu. Betoonimeistrile oli see käimasoleval aastal kolme võidu kõrvale esimeseks kaotuseks.

Noorteliiga tulemuslikem oli Karl-Kristjan Karpin 17 punkti ja 13 lauapalliga. Oliver Suurorg lisas 14 silma, 8 lauapalli, 5 söötu ja 4 vaheltlõiget.

Betoonimeistri poolel üleplatsimeheks tõusnud Siim Laur viskas 26 punkti ja hankis 9 lauapalli. Menhart Mardo kontosse jäi 11 silma, 8 lauapalli ja 4 vaheltlõiget.

RSK Tarvas (13-1) vs KK Viimsi/Noto (8-6) 91:80 (13:7, 23:28, 24:23, 31:22)

Kohtumise alguses oli mõlemal meeskonnal skooritegemisega raskusi, kui viieminutilise mängu järel näitas Rakvere Spordihalli tabloo Tarva 4:3 eduseisu. Esimesel mänguperioodil vaid 7 punkti visanud Viimsi tegi vajalikud korrektuurid ning alustas teist veerandit 15:0 spurdiga. Korraks 11 punktiga juhtinud külalised ei suutnud juhtrolli kauaks hoida. Tarvas lõpetas poolaja 9:0 vahespurdiga, juhtides pikale vaheajale minnes 36:35. Võrdselt kulgenud kolmandal neljandikul hoidis Tarvas kerget eduseisu kuni veerandaja lõpuni. Viimsi püsis liiga liidri vastu mängus kuni kohtumise viimaste minutiteni. Seisul 71:68 tabasid nii Kristo Saage kui Mihkel Kurg kolme minuti jooksul kaks kaugviset, millele külalistel enam vastust ei olnud. Tarvas kaotas küll lauavõitluse 37:46, kuid tabas 13 kaugviset ning tegi kõigest 7 pallikaotust.

Kristo Saage tõi üleplatsimehena 23 punkti, 7 lauapalli, 8 söötu ja 3 vaheltlõiget. Renato Lindmets oli lähedal kolmikduublile (16 punkti, 10 lauapalli, 8 söötu). Mihkel Kurg lisas 13 silma ja 5 lauapalli, Martin Laandu vastavad numbrid olid 12 ja 5.

Viimsi resultatiivseim oli Joosep Indermitte 15 punkti ja 6 sööduga. Mihkel Allorg tõi 13 silma ja 8 lauapalli. Kevin Sünd viskas 12 ning Jorgen Rikberg 11 punkti. Korvi all tegi hea etteaste Joonas Vaino, kes lisas 8 punkti kõrvale 16 lauapalli ning 4 blokki.

Tamsalu Los Toros/TalTech (9-5) vs Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (10-4) 94:81 (24:13, 15:20, 25:27, 30:21)

Tartlased said avaveerandil mängust vaid kaks korvi ning jäid perioodi lõpuks 13:24 kaotusseisu. Teisel neljandikul hakkasid Maaülikooli visked koduseinte toel tabama ja poolajaks vähendasid Esko Tõnissoni hoolealused vahe kuuele punktile. Kolmandal veerandajal oli tablool hetkeks ka viiginumbrid (43:43), ent Reni Alvin Kuimeti ja Eric Schmalzi kaugvisked viisid külalised taas juhtima. Viimast veerandaega alustati Tamsalu 64:60 eduseisus. Jaagup Russaku korvile (68:74) vastas Schmalz kolmesega, millele lisas Joonas Sein minuti jooksul veel kolm järjestikust kaugviset (86:70). Maaülikool külaliste tulevärgist enam ei toibunud ja Tamsalu võttis hooaja avamängu 67:84 kaotuse järel magusa revanši. Los Toros tabas suurepäraselt kolmeseid (14/30 ehk 46%), samas kui Maaülikool ei suutnud enda tavapärast relva ära kasutada (9/31 ehk 29%).

Tamsalu parimaks kerkis Aleksander Oliver Hint 22 punktiga (visked väljakult 7/10). Eric Schmalz lisas 20 silma ja 7 korvisöötu. Reni Alvin Kuimet tõi 13 punkti ja 5 söötu. Joonas Sein (12) ning Argo Orumaa (11 ja 7 lauapalli) jõudsid samuti kahekohalise punktisummani.

Maaülikooli eest viskas Gert Kaldmäe 20 punkti ja hankis 6 lauapalli. Jaagup Russak lisas 19 silma (kolmesed 3/13). Joosep Russaku arvele jäi 12 punkti, 6 lauapalli ja 5 söötu. Ken Karja tõi 10 punkti. Lennar Laasik ei teinud 25 minuti jooksul ühtegi pealeviset, kuid korjas mängu parimana 12 lauapalli.

Turniiritabelis jätkab liidrina RSK Tarvas (14-1), järgnevad KA Tallinna Kalev/TLÜ (11-4) ning Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (10-5) ja Tamsalu Los Toros/TalTech (10-5).