Sammudelt kolmesed, kahtlased viled ja palju emotsiooni – Gran Canaria ja Milano pidasid maha tõelise trilleri

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Korvpalli Euroliigas andsid Siim-Sander Vene ja Gran Canaria koduväljakul võimsa lahingu Milano Olimpia meeskonnale, kuid pärast põnevat trillerit võeti lisaajal vastu 104:106 (28:27, 18:12, 21:29, 22:21, 15:17) kaotus.

Kohtumine algas mõlemale meeskonnale omaselt väga suureskooriliselt, kui avaveerandil paugutati kahepeale 55 punkti. Teisel veerandil hoog veidi rauges, kuid kodumeeskond rebis poolajapausiks seitsme silmaga juhtima. Kolmas veerand oli aga Itaalia tiimi hallata, kui Milano võitis selle kaheksa punktiga ja mäng oli taas võrdne.

Viimane neljandik kulges ülipõnevalt kuni lõpuni, kui Itaalia tiim oli kaks minutit enne lõppu pärast Vladimir Micovi kolmepunktiviset võidus kinni (87:82), kuid Gran Canaria tuli mängu tagasi. Lisaajale viis mängu suurepärases hoos olnud rootslane Marcus Eriksson, kes kaks sekundit enne normaalaja lõppu tabas pooleldi sammude pealt teele saadetud raske kaugviske. Kohtunikud käisid pikalt veel videost uurimas, kas tagamees suutis viske ikka joone tagant teha – telepilt seda kinnitas, kuigi äärmiselt napilt.

Lisaajal sai Milano sisse kerge edu, mida suudeti hoida lõpuni, kuigi Gran Canaria mängumehed tabasid viimasel minutil kaks kolmest ning Eriksson sai proovida ka võiduviset, mis aga põrkas rõngalt tagasi. “Kollaste prillidega” korvpallifännide jaoks jätkub kindlasti veel pikalt jutuainet kohtunike tegevuse kohta lisaaja lõpus, kus Milano liidri James Nunnaly vastu tegutsedes võeti kaks kaheldavat viga ja lubati ameeriklane sellega vabaviskejoonele kergeid punkte noppima.

Siim-Sander Vene sai mänguaega 17 minutit ning viskas selle ajaga 8 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3, vabavisked 3/3), hankis ühe lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja 3 isiklikku viga.

Kohtumise lisaajale viinud Marcus Eriksson oli Hispaania klubi edukaim 28 punktiga, tabades 11-st kolmesest viis. Kim Tillie ja pikalt vigastuspausilt naasnud Clevin Hannah tõid kumbki 12 silma.

Milanol pidi vaid 8-minutilise mängu järel ehmatava vigastuse tõttu lahkuma leedulasest tsenter Arturas Gudaitis, kes lühikese ajaga oli jõudnud koguda 6 silma ja 5 lauapalli. Vladimir Micovi arvele jäi lõpuks 24 ning Mike James ja James Nunnaly viskasid kumbki 22 punkti.

Euroliigas sellega kuuenda järjestikuse kaotuse saanud Gran Canaria on nüüd 6 võidu ja 15 kaotusega 16 tiimi hulgas 14. positsioonil. Euroliiga põhiturniiril on neil pidamata veel üheksa mängu, järgmisena sõidetakse 7. veebruaril külla türklaste Istanbuli Anadolu Efesile (13-8).