Visketabavusega maadelnud Raudsepp tabas otsustavatel hetkedel ja tõi Terminal Oilile raske võidu

-Saku I ja II liiga | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti reede õhtul järjekordne põnevusmäng, kus Terminal Oil võttis võõrsil napi võidu Eesti Maaülikool/Ülenurme tiimi vastu skooriga 76:75 (16:12, 16:24, 20:18, 24:21). Võidu tõid Raido Raudsepa tabamused vabaviskejoonelt 19 sekundit enne normaalaja lõppu.

Otsustav neljas veerandaeg mängiti punkt-punkti heitluses ning kumbki tiim ei suutnud otsustavalt eest ära minna. 1.55 enne lõppu tabas üleplatsimeheks tõusnud Erkki Voronin kaugviske, millega viis EMÜ tiimi 75:71 ette. Kohe järgmisel rünnakul vastas Raudsepp samuti kolmesega ning tõi oma tiimi ühe silma kaugusele.

Seejärel tehti vastastikku pallikaotusi ja möödaviskeid, kuni taas tõusis esile Raudsepp, kes pärast talle tehtud viga tõi vabaviskejoonelt tabloole mängu lõppskoori. EMÜ sai viimastel sekunditel veel kahel korral viskele, kuid edu neid ei saatnud.

Terminal Oili poolel kerkiski resultatiivseimaks Raido Raudsepp, kellel väljakult oli must viskepäev – kahesed 1/8 ja kolmesed 1/4 -, kuid kes tabas vabaviskeid 11/14. Lisaks jäi mehe arvele 5 lauapalli, 5 vaheltlõiget ja 4 söötu. Värskelt teise liiga jaanuari parimaks mängijaks valitud Erki Saks kogus 13 silma ja 7 lauapalli, kuid langes juba 20 minutiga viie veaga pingile. Taavi Leok lisas samuti 13 silma. Kaotajate poolel tõi Erkki Voronin 23 punkti ning Ants Vaks sai kirja 11 silma ja 6 lauapalli.

Teise liiga B-alagrupis on Terminal Oil (8-2) kaheksa tiimi konkurentsis hoidmas teist kohta ning Eesti Maaülikool/Ülenurme (4-6) on 5. real.